Trwa ładowanie...

Koronawirus Niemcy: Nowe obostrzenia będą ostrzejsze

W trakcie piątkowej konferencji kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała, że wraz z 11 burmistrzami największych miast uzgodniła wprowadzanie większych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa.

Share
Koronawirus Niemcy. Rząd zapowiedział, że nowe obostrzenia będą ostrzejsze
Koronawirus Niemcy. Rząd zapowiedział, że nowe obostrzenia będą ostrzejszeŹródło: pixabay.com, fot: PeterDargatz
d4i628b

Wśród zmian, jakie planuje wprowadzić niemiecki rząd może być zaostrzenie przepisów dotyczących noszenia maseczek, ograniczenie swobody prywatnych zgromadzeń oraz ograniczenia w sprzedaży alkoholu.

Surowsze restrykcje miałyby być wprowadzane w regionach, w których liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu tygodnia przekroczy 50 na 100 tys. mieszkańców.

Koronawirus w Niemczech. Wzrasta liczba zakażeń

W piątek część szpitali mówiła o braku personelu. Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas piątkowej konferencji mówiła także o tym, że w Niemczech "liczba zakażeń wzrasta, ale w żadnym razie nie jesteśmy wobec niej bezsilni".

Koronawirus a urlop zimą. Co z nartami i łapaniem słońca w ciepłych krajach?

Ostrzegała też, że jeśli w ciągu najbliższych dni liczba nowych zakażeń się nie zmniejszy, to restrykcje wejdą w życie. W swojej wypowiedzi Angela Merkel poruszyła także temat robienia zakupów w sklepie, który nie przyczynia się w znacznym stopniu do rozwoju pandemii koronawirusa.

d4i628b

Koronawirus w Niemczech a ferie jesienne

W siedmiu krajach związkowych w poniedziałek (12.10.2020) rozpoczynają się jesienne ferie, a co za tym idzie również podróże. Miasto Essen zapowiedziało wprowadzenie po zakończeniu ferii obowiązku noszenia maseczek podczas lekcji. W niektórych landach wprowadzono zakaz noclegu dla podróżnych z ognisk koronawirusa, tzw. hotspotów. Dotyczy to, chociażby mieszkańców Berlina, którzy zaplanowali ferie nad morzem w Niemczech.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4i628b

Podziel się opinią

Share
d4i628b
d4i628b
Więcej tematów