Trwa ładowanie...
d2ra3hl

Koronawirus na Ukrainie. Ministerstwo przekazuje niepokojące dane

Koronawirus. Coraz więcej przypadków na Ukrainie. Ministerstwo informuje, że liczba potwierdzonych przypadków wzrosła już do 1072. Zmarło 27 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rośnie liczba zakażonych na Ukrainie
Rośnie liczba zakażonych na Ukrainie (East News)
d2ra3hl

Coraz więcej zakażonych koronawirusem na Ukrainie. Liczba potwierdzonych przypadków wzrosła już do 1072. Jak informuje PAP, w ciągu doby liczba zgonów wśród chorych wzrosła o pięć - do 27.

"Według danych Centrum Zdrowia Publicznego z godz. 22 (godz. 21 w Polsce) 3 kwietnia na Ukrainie są 1072 potwierdzone laboratoryjnie - przy wykorzystaniu metody PCR - przypadki Covid-19. Ogółem odnotowano 27 zgonów z powodu Covid-19. Łącznie 22 osób już wyzdrowiało (...)" - brzmi komunikat ministerstwa na Facebooku.

Mer Kijowa Witalij Kliczko przekazał, że w Kijowie odnotowano 189 przypadków zakażenia, z czego trzy osoby zmarły.

d2ra3hl

Pierwszy przypadek zakażenia u naszych sąsiadów odnotowano 3 marca.

Koronawirus w Polsce

Tymczasem w Polsce tylko w piątek przybyło aż 437 nowych przypadków COVID-19. W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 3383 osób, z czego zmarło 71 osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2ra3hl

Chorobę COVID-19 wywołującą koronawirus (SARS-CoV-2) po raz pierwszy zdiagnozowano w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Błyskawicznie rozprzestrzeniła się po wszystkich kontynentach. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Pojawiają się jednak także informacje o nietypowych objawach - takich jak brak węchu czy apetytu, biegunka i wymioty.

Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku i z chorobami towarzyszącymi. Okazuje się jednak, że wśród ofiar są także osoby bez dodatkowych obciążeń zdrowotnych i w znacznie młodszym wieku.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

d2ra3hl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Konstytucjonalista o wyborach. Mówi o jedynym sposobie, by je przełożyć

d2ra3hl

Podziel się opinią

Share
d2ra3hl
d2ra3hl
Więcej tematów