Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus na świecie. Wykryto nowe objawy zakażenia

Koronawirus w błyskawicznym tempie dotarł na wszystkie kontynenty. Naukowcy zauważyli nowe objawy wśród chorych. Wcześniej nie brano ich pod uwagę, a występowały u połowy badanych.

Share
Koronawirus na świecie. Wykryto nowe objawy zakażenia
Źródło: East News
d1df5fz

Koronawirus na świecie cały czas się rozprzestrzenia. Także w Polsce rośnie liczba zakażonych.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2 po raz pierwszy pojawiła się w grudniu i bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. W większości przypadków choroba objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Okazuje się jednak, że pojawiły się nowe nieznane objawy.

d1df5fz

Jak donosi CNN, chińscy naukowcy przeanalizowali przypadki osób chorych i zauważyli, że część pacjentów wcale nie miała kaszlu ani gorączki. Mieli natomiast biegunkę, wymioty i brak apetytu. Do tej pory takich objawów nie brano pod uwagę.

Badania zostały opublikowane w piśmie "American Journal of Gastroenterology" i sugerują, że podczas pandemii koronawirusa lekarze mogą potrzebować spojrzenia poza podstawowe objawy Covid-19.

Według naukowców na początku choroby zakażeni mogą mieć biegunkę, a nawet wymioty. Takie objawy zaobserwowano aż u połowy pacjentów. Badania przeprowadzono u 204 pacjentów z chińskiej prowincji Hubei. Podkreśla się jednak, że to za wcześnie, by uważać, że koronawirusowi zawsze towarzyszą problemy trawienne.

Chociaż naukowcy ostrzegli, że potrzebne będą bardziej szczegółowe badania w celu potwierdzenia swoich odkryć, ostrzegli jednocześnie, że jeśli klinicyści monitorują wyłącznie objawy oddechowe, mogą przeoczyć przypadki, w których początkowo występują objawy pozaoddechowe.

Koronawirus. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1df5fz

Podziel się opinią

Share
d1df5fz
d1df5fz
Więcej tematów