Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje. Relacja na żywo

Koronawirus rozprzestrzenia się błyskawicznie. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan pandemii. W czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażonych w Polsce. W sumie testy wypadły pozytywnie już u 51 osób. Jedna z zakażonych osób zmarła. To pacjentka z Poznania. Jest pierwszą ofiarą śmiertelną w Polsce. Jak przekazał minister zdrowia, od poniedziałku powstanie w Polsce sieć jednoimiennych szpitali zakaźnych.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje. Relacja na żywoŹródło: East News
dn4x9tk
dn4x9tk


Trwa łączenie
21:41, 12.03.2020

Pasażerowie autokaru jadącego z Dortmundu do Poznania, których poddano kwarantannie zostali zwolnieni. Wynik testu jednego z pasażerów, który wsiadł w Słubiach i wykazywał objawy zakażenia koronawirusem, wypadł negatywnie - informuje Radio Poznań.

Komentuj
21:19, 12.03.2020

Prezydent Francji wezwał osoby po 70. roku życia, by starały się pozostać w domach. Apelował także do Francuzów, by ograniczyli podróżowanie, bo sprzyja ono rozpowszechnianiu się koronawirusa.

Komentuj
21:10, 12.03.2020

Ali Akbar Welajati , były szef dyplomacji Iranu, obecnie doradca najwyższego przywódcy duchowego i politycznego Iranu ajatollaha Alego Chameneia został umieszczony w domowej kwarantannie z powodu objawów choroby wywołanej przez koronawirusa.  Na razie nie wiadomo, czy jest zakażony wirusem.

Komentuj
21:03, 12.03.2020

Prezydent Zgierza przez najbliższe dwa tygodnie będzie pracował z domu.  -  Ze względu na duże prawdopodobieństwo kontaktu w Norwegii z koronawirusem, prezydent podjął decyzję o dobrowolnym poddaniu się 14-dniowej, domowej kwarantannie - poinformowała portal zgierz.naszemiasto.pl Renata Karolewska, rzecznik Prezydenta Miasta Zgierza 

7
20:52, 12.03.2020
To najpoważniejszy kryzys zdrowotny, jaki Francja przechodzi od stulecia - 
stwierdził w wygłoszonym wieczorem orędziu do narodu prezydent Francji 
Emmanuel Macron. Poinformował, że od poniedziałku wszystkie szkoły i 
uczelnie w całej Francji zostaną zamknięte.
Komentuj
20:48, 12.03.2020

- Koronawirus sprawi, że wielu Brytyjczyków straci swoich bliskich - zapowiedział brytyjski premier, Boris Johnson. - Niektórzy porównują go do zwykłej grypy. Niestety, to nie jest prawda. Ta choroba jest bardziej niebezpieczna. I muszę być szczery z Brytyjczykami, jeszcze wiele rodzin utraci przedwcześnie swoich bliskich - dodał. Stwierdził przy tym,  że kraj zmaga się z "największym kryzysem zdrowotnym od pokolenia". 

10
20:20, 12.03.2020

Poznańska prokuratura zażądała dokumentacji medycznej pacjentki, która zmarła z powodu koronawirusa - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Lokalne media informowały o szeregu nieprawidłowości, do których miało dojść w szpitalu w Puszczykowie, do ktorego trafiła najpierw kobieta. Podały m.in., że pacjentka zanim została zdiagnozowana, trafiła na salę wieloosobową. 

25
Poziomkowy Pingwin

To już są jaja jakieś

Pistacjowy Mors

Tepi prokuratorzy...trzeba bylo zamknac granice na 3 tygodnie. Przez taki czas nikomu nir stalaby sie krzywda, a do Polski nie przedostalby sie wirus za sprawa nieodpowiedzialnych obywateli....

Szmaragdowy Pies

Wow i to jest teraz najważniejsze? Potencjalnie sadzic szpitale lub lekarzy w takiej sytuacji. Nie ma systemy medycznego na calym swiecie ktory w obliczy epidemii dzialal by w 100% bez zarzutu.. Czy...

Wszystkie komentarze (25)
20:07, 12.03.2020

Agencja AFP podaje, powołując się na źródła kościelne,  że do 3 kwietnia - w związku z szerzeniem się zakażeń koronawirusem - wszystkie kościoły w Rzymie zostaną zamknięte.


7
20:04, 12.03.2020

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak jest jednym z wielu włodarzy miast i dyrektorów szpitali, którzy skarżą się, że zapasy sprzętu ochronnego dla personelu medycznego kończą się.

4
19:52, 12.03.2020

Naczelna Izba Aptekarska opublikowała wytyczne dla aptek w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Znalazła się w nich m.in. rekomendacja sugerująca, aby klienci aptek byli obsługiwani przez okienka przeznaczone do trybu nocnego, a nie wchodzili do środka.  Efekt? To kolejka przed jedną z aptek w Pruszkowie.4
19:48, 12.03.2020

Miałem nadzieję, że będziemy mieć do czynienia z wariantem rozprzestrzeniania się koronawirusa w wersji niemieckiej, łagodnej, powolnej. Wszystko jednak wskazuje, że to będzie wersja włoska - stwierdził w :Faktach po Faktach" prof. Robert Flisiak,  prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. 

24
Karmazynowa Ośmiornica

Żeby było łagodnie trzeba iść drogą Izraela. Każdy kto przyjeżdża powinien być automatycznie poddany kwarantannie.

Mrówka Ichi

Całkowity lockout kraju to jedyne rozwiązanie! W tej chwili w Polsce są tysiące zarażonych, jak zaczniemy w końcu robić właściwie testy tj po 10 tys lub więcej dziennie to się okaże że mamy przyrost...

Artemida

Trzeba zamknąć restauracje, puby i dyskoteki !

Wszystkie komentarze (24)
19:45, 12.03.2020

Koronawirus w Polsce. -  Ja nie oczekuję od premiera prężenia muskułów i mówienia, że radzimy sobie lepiej niż inni, tylko działań realnych - dpowiedział w programie  "Fakty po Faktach" w TVN Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Co z tego, że zamykamy szkoły i kina, skoro w kościołach odprawiane są msze - podkreśla. - Jest takie przykazanie, jak "nie zabijaj"! Modlitwa czy wiara nie chroni przed zarażeniem - dodał.  

33
Brunatna Mrówka

BRAWO !! POZAMYKAĆ KOŚCIOŁY NATYCHMIASTOWO!!

Patynowa Ośmiornica

Modlić się można także w domu

Wiśniowy Lew

Zamknac granice. Zamknac koscioly. Zamknac galerie. Na co czekacie

Wszystkie komentarze (33)
19:43, 12.03.2020

Koronawirus w Izraelu. Już 109 osób jest zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Wśród zakażonych jest 6-meisięczne dziecko - informują izraelskie służby. Według ekspertów bilans zakażonych może być jednak o wiele wyższy. "To mogą być tysiące ludzi, ale ich zakażenie nie zostało jescze potwierdzone" - podaje portal timesofisrael.com.

Komentuj
19:29, 12.03.2020

Donald Trump tłumaczy, że nie konsultował swoje decyzji, dotyczącej zakazu wjazdu do USA obywatelom 26 państw europejskich, ponieważ to "wymagałoby wiele czasu".  - Musieliśmy działać szybko - stwierdził Trump. Dodał też, że UE nie skonsultowała się z USA przy podnoszeniu podatków od amerykańskich towarów. 

5
19:27, 12.03.2020

Zakaz prezydenta Donalda Trumpa  wjazdu do USA osób z 26 krajów europejskich spotkał się krytyką. Przywódcy UE oskarżają Trumpa o podjęcie decyzji "bez konsultacji”. Pandemia Covid-19 jest "globalnym kryzysem” - stwierdzili przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel. "Wymaga współpracy a nie jednostronnych działań” - dodali.

9
19:22, 12.03.2020

"Zgodnie z raportem WHO Polska została uznana jako kraj z występującą lokalną transmisją nowego koronawirusa SARS-CoV-2. Według danych WHO na dzień 11 marca 2020 r., w Europie są już 32 kraje dotknięte lokalną transmisją wirusa SARS-CoV-2" - informuje GIS.

Komentuj
19:16, 12.03.2020

O ujemnych wyniku testu poinformował na swoim profilu na Twitterze również marszałek Senatu Tomasz Grodzki. 


Komentuj
19:05, 12.03.2020

Koronawirus w Polsce.  Test u osoby, która "przebywała w budynku Senatu" wypadł negatywnie - informuje TVP Info.

7
19:03, 12.03.2020

Koronawirus we Włoszech. Z 827 do 1016 wzrosła w ciągu doby liczba zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem w tym kraju. Od początku epidemii potwierdzono zakażenie już u ponad 15 tys. osób.

6
18:30, 12.03.2020

"Panika i plotki nie służą nikomu, mogą wyłącznie zaszkodzić naszym wspólnym wysiłkom. Przypominam, że JEDYNYMI kanałami, które stanowią oficjalne źródło informacji o decyzjach rządu, są strony z domeny .gov.pl" - ostrzega premier Mateusz Morawiecki.


W nagraniu wideo zamieszczonym na Facebooku przypomina, że nie ma żadnych planów zamykania miast, ani sklepów. "To fake newsy" - stwierdził.


9
Szafirowy Kangur

A zamknąć wszystko jak leci i zrobić porządek. Ciekawe jak to będzie wyglądało od 16.03 już widzę te tłumy nastolatków w parku przy pięknej pogodzie. Powinno być powiedziane jasno siedzicie w domu na...

Karmazynowa Ośmiornica

Czyli co będzie ustawowy zakaz chorowania większymi grupkami niż kilka osób na województwo? Ludzie mają siedzieć w domach więc muszą najpierw kupić jedzenie żeby przynajmniej ten tydzień wytrzymać.

Zielony Orzeł

oficjalne nie znaczy że prawdziwe

Wszystkie komentarze (9)
18:20, 12.03.2020

- To jest bardzo proste. To jest około 100 starszych – zwykle – mężczyzn, a to jest grupa najbardziej narażona na infekcję - odparł  były rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch, pytany w RMF FM dlaczego odwołano posiedzenie Konferencji Episkopatu Polski.

27
Miętowy Zając

Aha to oni maja się chronić a inni ludzie już nie. Tfu

Ametystowy Jeż

Oni się boją i posiedzenie odwołali. Ale msze w kościele to ciężko odwołać. Tam przede wszystkim chodzą starsi ludzie. Oni mogą się zarazić?

Spiżowy Jeż

Tia....A ludzie na mszach to są bezpieczni

Wszystkie komentarze (27)
18:12, 12.03.2020

Koronawirus w Polsce. Jeden z pracowników Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie trafił na kwarantanne.  Budynki spółki przy Włościańskiej są dezynfekowane, pracowncy zostali wysłani do domu. -  Jest to osoba na stanowisku kierowniczym, ale nie członek zarządu - stwierdził  rzecznik MZA Adam Stawicki. Zapewnił jednak, że nie ma to żadnego wpływu na funkcjonowanie komunikacji.

7
18:03, 12.03.2020

Nie martwię się - odparł Donald Trump pytany o kontakt z brazylijskim urzędnikiem, u którego miano wykryc zakażenie koronawirusem.

7
17:56, 12.03.2020

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że rozmawiał telefonicznie z dowódcą generalnym rodzajów sił zbrojnych generałem Jarosławem Miką, u którego potwierdzono obecność koronawirusa. - Czuje się dobrze – powiedział prezydent.

6
17:53, 12.03.2020


3
17:50, 12.03.2020

Senatorowie PiS są oburzeni na marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, że ten nie poinformował ich wcześniej o podejrzeniu, koronawirusa u jednej z osób "przebywających w budynku". - Jeśli ten wynik wypadnie pozytywnie wszyscy tu zostaniemy, państwo też - mówił do dziennikarzy Stanisław Karczewski. 

19
Łososiowy Kangur

zejdzcie z prof.Grodzkiego ,czepiajcie się siebie ,że nie ma kasy na walkę a daliście na TVP i o.Rydzykowi .To nie wina Grodzkiego ,to wasza .

Rubinowy Słoń

Zamknąć wszystkie kościoły.

Lazurowa Kozica

Stanisław "Małość" Karczewski

Wszystkie komentarze (19)
17:39, 12.03.2020

Konferencja PiS o zerwaniu obrad. Wicemarszałek Stanisław Karczewski tłumaczy, że senatorowie opozycji dążyli do zmiany regulaminu, który skutkowałbym zmianami konstytucyjnymi Izby. - Apelujemy do marszałka Grodzkiego o zaniechanie awantur - powiedział Karczewski. 26
ann

Grodzki to chory człowiek , powinien być usunięty z urzędu , łamie wszystkie obowiązujące zasady

Atramentowa Wiewiórka

Nie godzicie się bo senat chciał dać zasiłek do 15 roku życia na dzieci i pomoc pracownikom finansowo jak firma zawiesiła działaność. Taki to Karczewski cwaniak co pracował na L4 za 400 tys zł...

Morski Jeż

Stasiu - Memento mori - jest czas pokuty i nawrócenia oraz zadoścuczynienia za krzywdy ludziom jakie czynicie....miejcie miłośc w sercach i nieście pokój ludziom...jakoś moim zdaniem dalej błądzicie...ten...

Wszystkie komentarze (26)
dn4x9tk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn4x9tk
Więcej tematów