Trwa ładowanie...
d43p3fb

Koronawirus na świecie. Ekspert USA w dziedzinie wirusologii Anthony Fauci przechodzi kwarantannę

Koronawirus na świecie. Szef Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych (NIAID), 79-letni Anthony Fauci, przechodzi kwarantannę. Miał mieć kontakt z osobą, która jest zakażona koronawiursem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych (NAID), 79-letni Anthony Fauci jest na kwarantannie.
Szef Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych (NAID), 79-letni Anthony Fauci jest na kwarantannie. (Getty Images)
d43p3fb

- To mało prawdopodobne, żeby został zakażony - zaznaczył rzecznik Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych i Alergii (NIAID) w liście, który został wysłany do dziennikarzy. I podkreślił, że test wykonany w sobotę wykluczył obecność koronawirusa w organizmie Fauciego. Mimo to zapewnił, że "dyrektor NIAID będzie poddawany dalszym regularnym badaniom przez cały najbliższy okres".

Koronawirus na świecie. Trzeci amerykański urzędnik na kwarantannie

To już trzeci amerykański urzędnik wchodzący w skład ścisłego kierownictwa grupy roboczej do spraw walki z epidemią, który musiał udać się na kwarantannę.

d43p3fb

Antoni Fauci zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na świecie cieszy się dużą popularnością. Uważany jest za kluczowego eksperta w dziedzinie wirusologii, jest doradcą prezydentów USA. To z jego inicjatywy Ronald Reagan zdecydował się na kampanię na rzecz ograniczenia ekspansji wirusa HIV. Za działalność zawodową został oznaczony przez prezydenta George′a W. Busha Medalem Wolności. Fauci w Stanach Zjednoczonych cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym.

Jak poinformowały amerykańskie media koronawirusem SARS-CoV-2 mógł się zakazić także dyrektor Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) 68-letni Robert Redfield. Redfield jest zaangażowany we współpracę ze Światową Organizacją Zdrowia z ramienia Stanów Zjednoczonych. W zeszłą środę miał mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Zobacz też: Wyborów 10 maja nie będzie

Czytaj też: Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43p3fb

Podziel się opinią

Share

d43p3fb

d43p3fb
Więcej tematów