Trwa ładowanie...
dyholcx

Koronawirus na świecie. Coraz gorsza sytuacja w USA

1619 - tyle wynosi liczba osób zmarłych zakażonych koronawirusem w Stanach Zjednoczonych. W piątek odnotowano ponad 400 zgonów - był to kolejny dzień z rzędu z rekordową liczbą. Z dnia na dzień liczba zakażonych koronawirusem i zmarłych z powodu Covid-19 w USA rośnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w USA. Dramatyczne doniesienia z Nowego Jorku
Koronawirus w USA. Dramatyczne doniesienia z Nowego Jorku (East News)
dyholcx

Koronawirus na świecie cały czas się rozprzestrzenia. Dotychczas na świecie stwierdzono 601 478 zakażeń koronawirusem. Zmarło 27 862 osób.

Obecnie to Stany Zjednoczone są krajem, gdzie przypadków zakażeń jest najwięcej. USA wyprzedziły pod tym względem Chiny. Według "New York Times", w sumie od początku pandemii koronawirusa zakażonych jest w USA 101 819.

Najgorsza sytuacja jest w stanie Nowy Jork. Jak wynika z analizy CNN, do tak szybkiego rozwoju epidemii przyczyniła się z pewnością gęstość zaludnienia. W mieście bowiem z danych z 2010 roku na jednym kilometrze kwadratowym mieszkało dwa razy więcej osób niż w Chicago i ponad trzykrotnie więcej niż w Los Angeles.

dyholcx

Poza tym to właśnie tam jest przeprowadzanych najwięcej testów na koronawirusa. To jedna czwarta wszystkich badań przeprowadzanych w USA.

Ale za tak dramatyczny rozwój sytuacji eksperci winią także władze i ich zbyt późną reakcję na epidemię. Restrykcje dotyczące funkcjonowania wprowadzono tam kilka dni później niż np. w Kalifornii.

Coraz gorsza sytuacja jest także w innych stanach. Na zwiększoną falę zachorowań przygotowuje się między innymi Kalifornia.

Jak informuje w sobotę RMF FM, w zamieszkanym przez ponad 10 milionów osób hrabstwie Los Angeles w ciągu ostatnich 48 godzin liczba wykrytych przypadków SARS-CoV-2 wzrosła o 678 do ponad 1,5 tys. W Kalifornii łącznie koronawirusa zdiagnozowano u ponad 4,5 tys. osób, zmarły 93

dyholcx

Donald Trump zaapelował natomiast do koncernów samochodowych o przestawienie linii produkcyjnych na produkcję respiratorów.

Według raportu Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, jeżeli wzrost przypadków koronawirusa będzie nadal tak gwałtowny, od respiratorów może zależeć życie nawet miliona Amerykanów.

Koronawirus w Europie

Epicentrum koronawirusa w Europie znajduje się we Włoszech. Tylko w ciągu ostatniego dnia odnotowano rekordową liczbę 969 zgonów osób zakażonych koronawirusem. Tym samym łączny bilans zmarłych od początku epidemii wzrósł do 9134 - informuje PAP. Obecnie we Włoszech jest 86 tys. osób zakażonych.

dyholcx

Koronawirus w Polsce i na świecie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Chorobę COVID-19 wywołującą koronawirus (SARS-CoV-2) po raz pierwszy zdiagnozowano w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Błyskawicznie rozprzestrzeniła się po wszystkich kontynentach. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię.

dyholcx

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Pojawiają się jednak także informacje o nietypowych objawach - takich jak brak węchu czy apetytu, biegunka i wymioty.

Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku i z chorobami towarzyszącymi. Okazuje się jednak, że wśród ofiar są także osoby bez dodatkowych obciążeń zdrowotnych i w znacznie młodszym wieku.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

dyholcx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kościół podjął działania w związku z koronawirusem. "Za późno i za mało"

dyholcx

Podziel się opinią

Share

dyholcx

dyholcx
Więcej tematów