Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus na świecie. Chiny odblokują większość połączeń do Hubei

Od środy Chiny zniosą większość ograniczeń w podróżowaniu do prowincji Hubei, gdzie pojawiły się pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem. Od 8 kwietnia będzie też można dotrzeć do miasta Wuhan, które było pierwszym źródłem wirusa.

Share
Koronawirus na świecie. Chiny odblokują większość połączeń do Hubei
Źródło: PAP, Fot: PAP/EPA/STR
d4gqtjt

Pozwolenie na podróżowanie do Hubei nie będzie dotyczyło jednak wszystkich.

Koronawirus na świecie. Chiny zdecydowały. Hubei powoli zdejmuje blokadę

Jak informują chińskie władze, dostać się tam będą mogły jedynie te osoby, które znajdują się w grupie niewielkiego ryzyka zakażeniem koronawirusem.

d4gqtjt

Według informacji agencji Associated Press, blokada prowincji zakończy się w środę 24 marca. Nie obejmie ona jednak miasta Wuhan, stolicy regionu. Tam, w obawie przed koronawirusem, będzie można podróżować dopiero od 8 kwietnia.

Zobacz też: Braki sprzętu w szpitalach. "Nie obchodzi mnie skąd, mam go dostać"

Koronawirus na świecie. Chiny. Hubei nie otworzy szkół

Decyzję o zdjęciu blokady w dwóch terminach władze lokalne tłumaczą chęcią "koordynacji postępów w kontroli epidemiologicznej", a także rozwojem gospodarczym.

d4gqtjt

Możliwość wjazdu do prowincji Hubei nie oznacza, że wszystko wróci od razu do normy. Zamknięte pozostaną m.in. szkoły i uczelnie wyższe. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie wznowiona ich działalność. Wszystko zależeć będzie od rozwoju sytuacji.

Przypomnijmy, że od kilku dni Chińska Komisja ds. Zdrowia informuje o tym, że w Hubei nie odnotowuje się nowych zachorowań wśród Chińczyków. Wyjątkiem jest jedna osoba, u której w poniedziałek potwierdzono obecność koronawirusa. To mieszkaniec Wuhan, o którym również poinformował Chińska Komisja ds. Zdrowia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Większość nowych przypadków to osoby, które przyjechały do Chin z zagranicy. Osoby te poddawane są restrykcyjnej kwarantannie, w celu szybkiego zneutralizowania wirusa. Pisaliśmy o tym m.in. w kontekście Hongkongu.

d4gqtjt

Źródło: "Associated Press"

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d4gqtjt

Podziel się opinią

Share
d4gqtjt
d4gqtjt
Więcej tematów