Trwa ładowanie...
dpriwyc

Koronawirus. Mąż chorej kobiety rozdawał komunię w kościele

Mąż kobiety, która po zarażeniu koronawirusem przebywa w poznańskim szpitalu, w minioną niedzielę rozdawał wiernym komunię w kościele we wsi Czapury, leżącej niedaleko Poznania (woj. wielkopolskie). Mieszkańcy tej miejscowości boją się o swoje zdrowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mąż zarażonej kobiety rozdawał komunię w kościele
Mąż zarażonej kobiety rozdawał komunię w kościele (123RF)
dpriwyc

Mężczyzna, który według mieszkańców Czapur, rozdawał komunię w miejscowym kościele podczas Mszy św. (pełni tam funkcję szafarza tego sakramentu), do tej pory nie miał żadnych objawów zarażenia koronawirusem. Jednak, jak podaje Radio Poznań, dopiero we wtorek miała zostać pobrana od niego próbka, pozwalająca wykluczyć obecność wirusa.

Żona mężczyzny, u której potwierdzono już chorobę, przebywa w ciężkim stanie w jednym z poznańskich szpitali. On sam, podobnie jak 17 innych osób, które miały kontakt z kobietą, objęty jest 14-dniową kwarantanną domową. Jest nią objętych również 18 osób personelu medycznego, który zajmował się chorą. Wszyscy objęci są nadzorem Sanepidu i, jak dotychczas, nikt z nich nie ma objawów zarażenia.

Mieszkańcy Czapur obawiają się jednak o swoje zdrowie. Wieś leży w gminie Mosina. Jej władze zwołały dziś posiedzenie sztabu kryzysowego, który ma zdecydować o zamknięciu placówek oświatowych w związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem.

dpriwyc

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. "Zarządzenie marszałek Elżbiety Witek powodem do niepokoju"

dpriwyc

Podziel się opinią

Share
dpriwyc
dpriwyc
Więcej tematów