Trwa ładowanie...
dfr7ulz

Koronawirus. Hiszpania odnotowuje rekordową liczbę ofiar śmiertelnych

Hiszpania poinformowała o kolejnych ofiarach śmiertelnych koronawirusa. Z powodu choroby COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarło 849 osób. Jest to największa liczba zgonów, jaką odnotowano od początku wybuchu epidemii.
Share
Koronawirus. Rekordowa liczba ofiar śmiertelnych w Hiszpanii
Koronawirus. Rekordowa liczba ofiar śmiertelnych w HiszpaniiŹródło: Getty Images, Fot: Marcos del Mazo / Contributor
dfr7ulz

Władze Hiszpanii ogłosiły, że koronawirus SARS-CoV-2 zabił już 8 189 osób. Przez ostatnią noc statystyka ta zwiększyła się o kolejnych 849 przypadków.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło też, że łączna liczba zarażonych wzrosła od poniedziałku o ponad 12 tys. i wynosi obecnie 94 417 chorych.

W klasyfikacji krajów europejskich, które zostały najbardziej dotknięte koronawirusem Hiszpania zajmuje drugie miejsce, tuż za Włochami.

dfr7ulz

Koronawirus. Hiszpania: rekordowy wzrost liczby ofiar śmiertelnych

Szef hiszpańskich służb ratunkowych oświadczył, że epidemia koronawirusa najprawdopodobniej zbliża się do osiągnięcia szczytowego poziomu zarażeń. Podkreślił jednak, że w szpitalach brakuje łóżek.

- Nadal mamy duży problem z liczbą pacjentów przebywających na OIOM-ie – poinformował Fernando Simon, u którego kilka dni temu również zdiagnozowano SARS-CoV-2.

Hiszpańska minister spraw zagranicznych zaproponowała także, że aby wygrać walkę z koronawirusem konieczne będzie zwiększenie budżetu Unii Europejskiej.

dfr7ulz

- Być może powinniśmy poprawić przepływ gotówki w Europie, być może budżet europejski powinien być większy - powiedziała Aranchy Gonzalez w rozmowie z radiem Europe1.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zobacz również: Koronawirus. Mapa Polski i Świata

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfr7ulz

Podziel się opinią

Share
dfr7ulz
dfr7ulz
Więcej tematów