Trwa ładowanie...
do02zbk

Koronawirus. Francja. Zamieściła plakat uderzający w Emmanuela Macrona. Interweniowała policja

Koronawirus. Francja. Mieszkanka Tuluzy wywiesiła liczne banery przed swoim domem. Na jednym z plakatów widniał napis: "Macronavirus, kiedy to się skończy?". Teraz kobieta znajduje się w policyjnym areszcie. Podobne przypadki akcji służb miały mieć miejsca w innych miastach na terenie Francji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Francja. Policja interweniuje ws. banerów krytykujących Emmanuela Macrona
Koronawirus. Francja. Policja interweniuje ws. banerów krytykujących Emmanuela Macrona (Getty Images)
do02zbk

Mieszkankę Tuluzy reprezentuje adwokat Claire Dujardin, która twierdzi, że kobieta trafiła do aresztu na cztery godziny w sprawie "obrazy" głowy państwa.

Chodzi o plakat, który pojawił się przed jej domem. Przed jej domem zawisł baner z napisem "Macronavirus, kiedy to się skończy?", który wisiał obok transparentu wyrażającego wsparcie dla personelu w szpitalach. Zdaniem Dujardin jej klientka inspirowała się okładką francuskiego tygodnika satyrycznego "Charlie Hebdo", który 29 stycznia opublikował numer z tym samym napisem i podobizną prezydenta Emmanuela Macrona.

Ostatecznie mieszkanka Tuluzy nie usłyszała zarzutów oraz opuściła areszt. - To nie jest przestępstwo, mamy do czynienia z policją polityczną - uważa Claire Dujardin.

do02zbk

Zobacz też: Wybory 2020. Zakład Jarosława Gowina z dziennikarzem WP

Podobne akcje policji miały mieć miejsce również w innych miastach we Francji: w Paryżu, Marsylii i Caen. Mundurowi w stolicy interweniowali w sprawie transparentu "Macron, czekamy na ciebie przy wyjściu". Miało mieć to związek z podejrzeniem formułowania gróźb pod adresem prezydenta.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Mediapart/24minutes

do02zbk

Podziel się opinią

Share

do02zbk

do02zbk
Więcej tematów