Trwa ładowanie...

Koronawirus. Epidemia wśród pracowników chińskiej służby zdrowia

Co najmniej 1716 pracowników chińskiej służby zdrowia zostało zakażonych koronawirusem. Informacje przekazała państwowa komisja zdrowia. Władze Chin potwierdziły, że od chwili wybuchu epidemii w całym kraju odnotowano 1381 ofiar śmiertelnych.

Share
Koronawirus. Epidemia wśród pracowników chińskiej służby zdrowia
Źródło: East News, Fot: Cao Yang/Xinhua News/East News
d3el1ex

O kryzysie wśród personelu medycznego poinformował wicedyrektor państwowej komisji zdrowia Zeng Yixin. Według zebranych danych aż 87 proc. zakażeń odnotowano w prowincji Hubei, którą uważa się za pierwotne źródło epidemii.

Z co najmniej 1716 zarażonych koronawirusem pracowników służby zdrowia zginęło do tej pory 6 osób.

d3el1ex

- Obecnie służba pracowników medycznych na pierwszej linii jest bardzo trudna. Warunki pracy i odpoczynku są ograniczone, presja psychiczna jest ogromna, a ryzyko zakażenia jest wysokie - powiedział wiceminister Zeng w rozmowie udzielonej agencji Reutera.

Koronawirus nęka chińską służbę zdrowia

Doniesienia o tragicznej sytuacji w chińskim systemie zdrowotnym potwierdzają sami pracownicy. Ning Zhu, pielęgniarka z miasta Wuhan, twierdzi, że wielu z lekarzy, zamiast pomagać zarażonym, jest poddawanych kwarantannie.

- W tej chwili jest to naprawdę problem. W naszym szpitalu jest już ponad 100 osób poddanych domowej kwarantannie – zdradziła w wywiadzie z CNN Ning Zhu.

Zobacz także: Koronawirus w Chinach

Pracownica służby zdrowia dodała jednak, że każdy członek personelu może wrócić do pracy po pozytywnym przejściu badań.

Koronawirus z Chin. 64 tys. zarażonych

Chińskie władze donoszą, że ponad 55,7 tys. osób wciąż przebywa w szpitalach, z czego aż 10 tys. przypadków określono jako ciężkie. Za wyleczonych z koronawirusa uznaje się 6723 pacjentów. Wszyscy z nich zostali już wypisani z placówek szpitalnych do domów.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3el1ex

Podziel się opinią

Share
d3el1ex
d3el1ex
Więcej tematów