Trwa ładowanie...

Koronawirus. Decyzja śledczych ws. koncertu Kasi Kowalskiej w Ciechanowie podczas pandemii

Nie będzie śledztwa w sprawie stworzenia zagrożenia epidemiologicznego podczas koncertu Kasi Kowalskiej w Ciechanowie. Imprezę zorganizowano podczas pandemii na osiedlu między blokami.

Share
Koronawirus. Decyzja śledczych ws. koncertu Kasi Kowalskiej w Ciechanowie podczas pandemii
Źródło: PAP
d10lblq

Decyzję w tej sprawie podjęli śledczy z Prokuratury Okręgowej z Płocka, gdzie trafiły materiały z policji i sanepidu. - Prokurator uznał, że nie zostały spełnione przesłanki do uznania, iż doszło do sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, powodującego zagrożenie epidemiologiczne - mówi Onetowi prok. Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka płockiej prokuratury.

Prokuratorzy nie znaleźli dowodu na to, że zaistniało przestępstwo, czyli, że w imprezach w Ciechanowie uczestniczyła osoba zakażona koronawirusem SARS-CoV-2.

Śledczy nie zajmowali się w tym postępowaniu liczbą uczestników koncertów plenerowych. Przyznają jednak, że doszło do przekroczenia limitu osób, a wśród publiczności były osoby bez zasłoniętej twarzy i nie wszyscy zachowywali wymagany dystans od innych. Za to natomiast już wcześniej sanepid ukarał samorządowców z Ciechanowa.

Zobacz też: Drwiny z pytań do kandydatów. "Niezły odlot"

Śledź na żywo: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-i-na-swiecie-115-zakazonych-w-jednej-kopalni-relacja-na-zywo-14-czerwca-6521322980910721a">Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja</a>

Władze samorządowe Ciechanowa podczas pandemii koronawirusa zorganizowały serię koncertów na osiedlach. Mieszkańcy, zamiast słuchać na balkonach, zebrali się pod sceną, na której występowała Kasia Kowalska. Policja wnioskowała o karę za imprezy w ramach "Koncertowania pod blokami".

d10lblq

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10lblq

Podziel się opinią

Share
d10lblq
d10lblq
Więcej tematów