Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ciechanów. Sanepid nałożył karę na Urząd Miasta za koncert Kasi Kowalskiej

Ciechanowski sanepid wymierzył 30 tys. zł kary tamtejszej gminie miejskiej. Powodem była impreza, podczas której tłumy mieszkańców zgromadziły się wokół sceny mimo obostrzeń związanych z koronawirusem. Urząd Miasta zapowiedział odwołanie od decyzji.

Share
Koronawirus w Polsce. Ciechanów. Sanepid nałożył karę na Urząd Miasta za koncert Kasi Kowalskiej
Źródło: PAP
d3thoat

Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński podczas pandemii koronawirusa postanowił umilić czas mieszkańcom i zorganizował serię koncertów na osiedlach. Mieszkańcy, zamiast słuchać na balkonach, zebrali się pod sceną, na której występowała Kasia Kowalska. Tym samym złamali dotychczasowe obostrzenia dotyczące SARS-CoV-2. Policja wnioskowała o karę za sobotnią imprezę w ramach "Koncertowania pod blokami".

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie nałożyła na Gminę Miejską Ciechanów 30 tys. zł kary - informuje portalciechanowinaczej.pl. Wskazano, że pomiędzy blokami było ok. 100 osób, a kolejne 50 miało być w samochodach. Tymczasem obowiązuje zakaz gromadzeń powyżej 50 osób. Sanepid podkreślił również, że mimo apeli o przestrzeganie 2 metrów odstępu, odległości te nie były zachowane.

Ciechanów. Sanepid nałożył karę na Urząd Miasta za koncert Kasi Kowalskiej

Zobacz: Koronawirus w Polsce. Prof. Krzysztof Simon skomentował tłumy na koncercie w Ciechanowie

Ciechanowski Urząd Miasta nie zgadza się z decyzją i zapowiedział, że złoży odwołanie. Uważa, że sanepid wadliwie ustalił organizatora koncertów, przez co kara jest obarczona wadą prawną. Dodatkowo w postępowaniu miał zostać ustalony niewłaściwy stan prawny. Decyzja miała z kolei zostać podjęta na podstawie "presji medialno-politycznej, a nie rzetelnej analizy wydarzenia".

d3thoat

Dyrektor sanepidu podkreśla, że decyzja została wymierzona z uwagi na ważny interes zdrowotny. Nie jest wykluczone, że kara zmieni adresata na miejską jednostkę kultury. Miasto Ciechanów na odwołanie ma 14 dni. Mimo to decyzja sanepidu ma wymiar natychmiastowej wykonalności, więc kara powinna zostać zapłacona tuż po nałożeniu.

Przeczytaj: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-sanepid-w-ciechanowie-od-poczatku-byl-przeciwny-koncertom-prezydent-to-zignorowal-6506889392826497a" target="_blank">Koronawirus. Sanepid w Ciechanowie od początku był przeciwny koncertom. Prezydent to zignorował?</a>

Źródło: ciechanowinaczej.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3thoat

Podziel się opinią

Share
d3thoat
d3thoat
Więcej tematów