Trwa ładowanie...

Koronawirus. Czesi zaliczają Polskę do państw o najwyższym stopniu ryzyka

Polska trafiła na listę państw o najwyższym stopniu ryzyka epidemicznego. Taką decyzję podjęło w piątek czeskie ministerstwo zdrowia.

Share
Koronawirus. Czesi zaliczają Polskę do państw o najwyższym stopniu ryzykaKoronawirus. Czesi zaliczają Polskę do państw o najwyższym stopniu ryzykaŹródło: PAP, fot: EPA
d3nhv0x

Oprócz Polski na listę państw o najwyższym stopniu ryzyka epidemicznego trafiły w piątek również Cypr, Dania i Norwegia. Co to oznacza dla osób, które chcą pojechać do Czech? Kolejne utrudnienia.

Osoba wjeżdżająca do Czech w Polski musi mieć negatywny test na obecność koronawirusa, wykonany najdalej 72 godziny przed wjazdem.

To nie wszystko. Negatywny test nie zwalnia z kwarantanny. Po pięciu dniach izolacji należy test powtórzyć. Jeśli jego wynik będzie negatywny, kwarantanna się skończy

d3nhv0x

Do 14. dnia po przyjeździe należy wszędzie poza miejscem zamieszkania nosić maskę klasy FFP2 lub wyższej.

Podobnie jak osoby przyjeżdżające z Polski, traktowani są już m.in. podróżni ze Słowacji, Wielkiej Brytanii i większości państw spoza UE.

Jednocześnie ministerstwo zdrowia przypomina, że podróżowanie między państwami jest ograniczone. Przyjazdy mogą odbywać się jedynie w niezbędnych i udokumentowanych wypadkach losowych. Wyjątki od tej zasady obowiązują pracowników transgranicznych oraz uczniów, a także osób udających się do placówek medycznych.

Przypomniano także, że przed planowanym przekroczeniem granicy należy wypełnić online specjalny dokument zgłoszeniowy.

d3nhv0x

Pod koniec lutego władze w Pradze zakazały podróży m.in. do Brazylii, RPA, Kenii, Mozambiku, Tanzanii, Zambii i Zimbabwe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3nhv0x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nhv0x
d3nhv0x
Więcej tematów