Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus. Chiny. Nagły wzrost zakażeń. Najwięcej od miesiąca

W Chinach w ciągu ostatniej doby pojawiło się 99 nowych przypadków koronawirusa. To ponad dwukrotnie więcej niż poprzedniego dnia. Prawie wszystkie nowe zakażenia dotyczą osób, które przyjechały z zagranicy.

Share
Koronawirus. Chiny. Nagły wzrost zakażeń. Najwięcej od miesiąca
Źródło: PAP, Fot: Wu Hong
d2v259w

Narodowa Komisja Chin poinformowała o 99 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w tym kraju. 97 z nich dotyczy osób, które przyjechały z zagranicy. To ponad dwukrotnie więcej niż poprzedniego dnia i najwyższy wynik w ciągu miesiąca. 52 z nowych przypadków odnotowano w Szanghaju - podaje reuters.com.

Dotychczas najwięcej "zaimportowanych" zakażeń SARS-CoV-2 odnotowano 25 marca - 67. Wówczas chińskie władze wprowadziły zakaz przyjazdu do kraju dla wszystkich obcokrajowców, również tych, którzy posiadają ważne wizy i zezwolenia na pobyt - przypomina agencja AAP. Ze względu na obawy o nawrócenie choroby prezydent Xi Jinping chce dokładnej kontroli osób powracających z zagranicy.

d2v259w

Przeczytaj: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-chiny-boja-sie-drugiej-fali-zachorowan-xi-jinping-apeluje-do-obywateli-6497944168626305a" target="_blank">Koronawirus. Chiny boją się drugiej fali zachorowań. Xi Jinping apeluje do obywateli</a>

Ponadto odnotowano 63 nowe, bezobjawowe przypadki koronawirusa, które nie są zaliczane do oficjalnego bilansu, dopóki nie pojawią się symptomy choroby. Poprzedniej doby zanotowano 34 takie przypadki. Lokalne władze wprowadziły nawet specjalne przepisy dotyczące "cichych nosicieli". Z kolei ogólne dane na niedzielę mówią o 49 zakażonych. Łącznie w Chinach SARS-CoV-2 potwierdzono u 83 tys. osób. Zmarło niemal 3,5 tys. osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby <a href="https://wiadomosci.wp.pl/andrzej-duda-6032693944562305c">Andrzej Duda</a>

Źródło: Reuters, AAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2v259w

Podziel się opinią

Share
d2v259w
d2v259w
Więcej tematów