Trwa ładowanie...
d4efr22

Koronawirus. Brazylia przeżywa kryzys. Ponad 400 tys. zakażeń

Drastyczny wzrost liczby zakażeń w Brazylii. W ciągu ostatniej doby odnotowano tam ponad 26 tys. nowych przypadków. Od wybuchu epidemii obecność koronawirusa potwierdzono tam u ponad 400 tys. osób.
Share
Koronawirus. Brazylia w ciężkim położeniu. Coraz więcej ofiar (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus. Brazylia w ciężkim położeniu. Coraz więcej ofiar (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Getty Images
d4efr22

Największe państwo Ameryki Południowej przechodzi poważny kryzys związany z epidemią koronawirusa. Tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano tam 26 417 nowych przypadków.

Koronawirus. Brazylia w ciężkiej sytuacji

To największy dobowy przyrost zakażeń koronawirusem od początku epidemii w tym państwie. Łącznie od początku epidemii na COVID-19 zachowało tam 438 tys. 238 osób. Tym samym Brazylia jest na drugim miejscu pod względem liczby zakażeń na całym świecie.

d4efr22

Niepokojąco rośnie też liczba ofiar. W ciągu ostatniej doby w Brazylii zmarło 1156 zakażonych. Nie jest to jednak najwyższy wynik. Ten miał miejsce 21 maja, gdy zmarło 1188 osób. Łącznie odnotowano tam 26 754 tys. zgonów spowodowanych COVID-19.

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Koronawirus. Brazylia w "szczytowej fazie zachorowań"

Jak poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Brazylii, najgorsza sytuacja panuje w południowo-wschodnim regionie kraju. To najbogatsza i najbardziej uprzemysłowiona prowincja państwa. Znajduje się tam także najgęściej zaludniony Brazylii - Sao Paulo. Mieszka tam około 46 milionów ludzi.

d4efr22

Tylko w tym regionie w ciągu ostatniej doby odnotowano ponad 6 tysięcy nowych przypadków koronawirusa. Łącznie na COVID-19 zmarło tam 7 tysięcy osób. Zakażonych jest też blisko 100 tys. mieszkańców stanu.

Drugim ogniskiem zakażeń koronawirusem jest Rio de Janeiro, w którym zmarło już blisko 5 tysięcy osób. Od trzech dni dzienna liczba zgonów nie spada poniżej 200 ofiar.

Jak twierdzi minister Edurdo Pazuello, Brazylia znajduje się w szczytowej fazie zachorowań na koronawirusa. Mimo to władze Brazylii podjęły decyzję o stopniowym odmrażaniu niektórych gałęzi gospodarki. Nastąpi to 1 czerwca.

Źródło: "The Guardian"

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4efr22

Podziel się opinią

Share
d4efr22
d4efr22
Więcej tematów