Trwa ładowanie...
d180bnc

Koronawirus. Biskup chce ustawiać krzyże morowe przy drogach

Koronawirus w Polsce. Biskup płocki Piotr Libera zwrócił się do wiernych i duchownych z wezwaniem do szczególnego przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Biskup zasugerował także, że można rozważyć ustawianie przy drodze krzyży morowych, przy których można by się modlić o zatrzymanie epidemii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Biskup Libera rozważa pomysł ustawiania krzyży morowych przy drogach
Koronawirus. Biskup Libera rozważa pomysł ustawiania krzyży morowych przy drogach (Agencja Gazeta)
d180bnc

Biskup Piotr Libera zwrócił się do wiernych z apelem aby przestrzegali zasad reżimu sanitarnego. Podkreślił, że choroba paraliżuje życie społeczne, w tym życie parafii, w których dochodzi do zakażeń, a dostęp do sakramentów jest utrudniony. - Proszę, aby duszpasterze pamiętali i ciągle przypominali wiernym o obowiązku zasłaniania nosa i ust w naszych świątyniach podczas wszelkich zgromadzeń - dodawał biskup.

Biskup zdecydował się wystosować swój apel do wiernych niedługo po tym, jak w Ciechanowie na skutek stwierdzenia zarażenia koronawirusem u jednego z księży na kwarantannę skierowano, aż 700 wiernych.

Poza stosowaniem się do norm, zakazów i częstym dezynfekowaniu rąk (biskup upomina księży, aby instalowali dozowniki z płynem dezynfekującym przy wejściach do kościołów), duchowny proponuje wiernym modlitwę różańcową do Najświętszej Dziewicy "Uzdrowienia Chorych" oraz do św. Rocha, będącego patronem lekarzy i "chroniącym od zarazy".

d180bnc

Ponadto biskup zastanawia się, czy nie byłoby dobrym pomysłem ustawienie przy drogach krzyży morowych, przy których wierni mogliby się modlić o zakończenie pandemii. Ten zwyczaj pochodzi z Hiszpanii, do Polski dotarł w XVIII wieku i cieszył się wówczas dużą popularnością. W połowie września taki krzyż postawili mieszkańcy Borzechowa (powiat lubelski).

Marsze "antycovidowców". Posypały się mandaty i wnioski do sądu o ukaranie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d180bnc

Podziel się opinią

Share
d180bnc
d180bnc
Więcej tematów