Trwa ładowanie...

Koronawirus. Biały Dom: Nie ma potrzeby, aby Donald Trump podał się testom

Rzeczniczka Białego Domu przekazała, że prezydent USA i jego zastępca Mike Pence nie muszą być badani na obecność koronawirusa. Obaj mieli kontakt z brazylijskim urzędnikiem, u którego potwierdzono chorobę. - Prawie nie mieli z nim interakcji - argumentuje Stephanie Grisham.

Share
Koronawirus. Biały Dom: Nie ma potrzeby, aby Donald Trump podał się testom
Źródło: Getty Images, fot: Chip Somodevilla
d2nw30l

Donald Trump i Mike Pence mieli w zeszłym tygodniu kontakt z brazylijskim urzędnikiem, u którego potwierdzono koronawirusa. Prezydent USA i jego zastępca nie poddali się jednam testom. - Prawie nie mieli z nim interakcji - tłumaczy rzeczniczka Białego Domu Stephanie Grisham, cytowana przez portal bussinesinsider.com.

Dodatni wynik koronawirusa uzyskał Fabio Wajngarten, szef komunikacji prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro. "Oddział medyczny Białego Domu i Secret Service Stanów Zjednoczonych ściśle współpracują z różnymi agencjami, aby zapewnić, że podjęte zostaną wszelkie środki ostrożności w celu utrzymania całego personelu Białego Domu w dobrej kondycji" - czytamy w oświadczeniu.

W komunikacie przypomniano wytyczne amerykańskich Centr ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). "Nie ma przeciwskazań do przeprowadzania testów wśród pacjentów, którzy nie wykazują objawów. Tylko ci, którzy byli narażeni na dłuższe przebywanie z osobami, u których potwierdzono pozytywny przypadek koronawirusa, powinni poddać się kwarantannie" - dodano.

d2nw30l

Biały Dom zapewnia, że "uważnie monitoruje sytuację i powiadomi wszystkich, jak tylko otrzyma więcej informacji". W Stanach Zjednoczonych zakażonych koronawirusem zostało już 1,3 tys. osób, a zmarło co najmniej 38. Łącznie na świecie zarażonych zostało prawie 130 tys. ludzi, a prawie 5 tys. zmarło. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię koronawirusa.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. "Zarządzenie marszałek Elżbiety Witek powodem do niepokoju"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nw30l

Podziel się opinią

Share
d2nw30l
d2nw30l
Więcej tematów