Trwa ładowanie...
d3plumo

Koronawirus. Czechy ogłaszają stan wyjątkowy

Czeski rząd ogłosił stan wyjątkowy na 30 dni. Ogranicza działanie restauracji i zakazuje Czechom podróżowania do krajów, w których występuje koronawirus. Również obcokrajowcy z krajów ryzyka nie mogą wjeżdżać do Czech. Nadzwyczajne środki z powodu epidemii wprowadziła też Słowacja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Czechy ogłaszają stan wyjątkowy. Słowacja zamyka granice
Koronawirus. Czechy ogłaszają stan wyjątkowy. Słowacja zamyka granice (PAP/EPA)
d3plumo

Czechy ogłaszają stan wyjątkowy z powodu koronawirusa. Powodem jest zagrożenie dla zdrowia ludności. Ogłoszono zakaz wjazdu do Czech dla cudzoziemców z krajów ryzyka. Obywatele Czech nie mogą również podróżować do tych krajów - podaje serwis lidovky.cz.

Państwo zabrania także wydarzeń powyżej 30 osób. Zakaz wchodzi w życie w piątek od godz. 6.00. Przepisy dotyczą wydarzeń kulturalnych, sportowych, religijnych i innych. Zakazano również wstępu do obiektów sportowych, bibliotek i restauracji.

Przeczytaj: Koronawirus w Europie. Polska przed falą zachorowań

d3plumo

Minister spraw wewnętrznych Jan Hamacek podjął decyzję o przywróceniu kontroli granicznych z Niemcami i Austrią. Stanie się to w piątek o północy. Dostępne będzie tylko 11 przejść, reszta ma być zamknięta. Całkowite zamknięcie miałoby doprowadzić do problemów Czechów z powrotem do kraju. Kłopot byłby również z importem towarów. Możliwe jest również ograniczenie ruchu kolejowego i autobusowego na granicach.

Nadzwyczajne środki z powodu koronawirusa wprowadziła też Słowacja, która całkowicie zamknęła swoje granice lądowe - informuje bloomberg.com. Zamknięte są również wszystkie lotniska międzynarodowe, szkoły, bary i kluby. Na wszystkie osoby wracające z zagranicy zostanie nałożona kwarantanna. Wybuch epidemii uderza w unijny projekt - Strefę Schengen.

Przeczytaj również: Koronawirus w Polsce. Michał Dworczyk o zamykaniu granic: działania przedwczesne

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. "Zarządzenie marszałek Elżbiety Witek powodem do niepokoju"

Źródło: lidovky.cz/bloomberg.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3plumo

Podziel się opinią

Share
d3plumo
d3plumo
Więcej tematów