Koronawirus. Antoni Macierewicz broni Kościoła i uderza w Unię Europejska
Koronawirus. Antoni Macierewicz podkreśla, że "trudno mu zrozumieć, że na głównego wroga wybrano Kościół". - Dlaczego atakuje się księży i episkopat? - pyta. Zwraca też uwagę, że Unia Europejska, która "do tej pory chciała decydować o wszystkim" teraz tak o sobie nie daje już znać.
Jednym z dyskutowanych w Polsce wątków związanych z koronawirusem jest działanie Kościoła. Decyzją rządu zamknięto placówki oświatowej i kulturalne. Świątynie pozostają otwarte - co spotkało się z krytyką. - Dlaczego akurat teraz postanowiono sobie wybrać jako głównego wroga Kościół? - pytał Macierewicz w rozmowie z Radiem Maryja.
- Dlaczego atakuje się księży? Dlaczego atakuje się episkopat? Dlaczego próbuje się przenieść społeczne lęki i skierować je właśnie przeciwko katolikom, księżom, Kościołowi? Trudno to jest naprawdę zrozumieć. (...) Próbuje się skierować społeczne obawy przeciwko katolikom i Kościołowi. To po prostu haniebne i obrzydliwe oraz absurdalne - dodał były minister obrony narodowej.
Powiedział też, że niewiedza na temat koronawirusa jest "największym powodem niepokoju". Ale, jak zaznaczył "Polska się w tej całej sprawie wyróżnia niesłychanie pozytywnie". - Mało który rząd i mało kiedy się tak zdarzyło w Polsce, żebyśmy byli tak dobrze przygotowani do zachowania się w tej sprawie. Akurat teraz rzeczywiście daliśmy pokaz naszej sprawności, siły, naszego zsynchronizowania i zorganizowania oraz zdolności do opanowywania paniki. To dobrze świadczy o Polakach i to bardzo dobrze świadczy o obecnej administracji - mówił Macierewicz.
Zobacz wideo: Koronawirus. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy z ZUS
Były szef MON zwrócił też uwagę na zachowanie UE w obliczu koronawirusa. - Okazało się, że Unia Europejska, która jeszcze niedawno uważała, że powinna rządzić wszystkim, decydować o wszystkim, rozstrzygać czy ludzie mają się żenić tak czy inaczej, czy śpiewać takie pieśni czy inne pieśni, czy tak interpretować prawo czy jeszcze inaczej interpretować prawo, teraz jakby zniknęła. W obliczu tej naprawdę poważnej sytuacji Unii Europejskiej po prostu nie ma - ocenił.
Podkreślił przy tym, że "tak naprawdę o życiu narodu, o bezpieczeństwie narodu, o jego sile, decyduje własne państwo". - Będziemy mieli silne państwo - będziemy bezpieczni. Będziemy mieli dobrą służbę zdrowia - będziemy mogli się obronić przed różnorodnymi niebezpieczeństwami. W innym wypadku pozostaniemy bezradni. Unia Europejska w tych sprawach niestety nam nic nie poradzi - zaznaczył.
Koronawirus w Polsce. Jest ofiara śmiertelna
W Polsce jest już 58 przypadków zarażenia koronawirusem, w tym jedna ofiara śmiertelna. - Mamy dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą dwóch osób z woj. wielkopolskiego (Poznań) - przekazało Ministerstwo Zdrowia w czwartek po godz. 16. Osoba, która zmarła to 57-letnia kobieta, która była hospitalizowana w Poznaniu.
Ukraina zamknęła granice, a Czechy ogłosiły stan wyjątkowy. Polski rząd zdecydował o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemiologicznego na terenie całego kraju. Oznacza to wdrożenie czasowych (restrykcyjnych) obostrzeń m.in. w kwestii podróżowania i handlu.
Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film
Źródło: Radio Maryja
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl