Trwa ładowanie...
d2rfrk3

Koronawirus. Abp Wojciech Polak poddany testowi. Jest wynik

Abp Wojciech Polak w sobotę został skierowany na kwarantannę. Duchowny trafił na nią z powodu kontaktu z zakażonym biskupem pomocniczym Bogdanem Wojtusiem. We wtorek poinformowano, że prymas Polski otrzymał ujemny wynik testu na obecność koronawirusa.
Share
Koronawirus. Abp Wojciech Polak otrzymał wynik testu
Koronawirus. Abp Wojciech Polak otrzymał wynik testuŹródło: Getty Images
d2rfrk3

Na kwarantannie abp Wojciech Polak przebywał od 17 października. Został nią objęty z powodu kontaktu z emerytowanym biskupem pomocniczym Bogdanem Wojtusiem. We wtorek potwierdzono, że prymas Polski jest zdrowy.

"Prymas Polski abp Wojciech Polak ma ujemy wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Metropolita gnieźnieński poddał się badaniu we wtorek 20 października w związku z kończącą się kwarantanną" - przekazała archidiecezja gnieźnieńska w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Podkreślono, że "abp Wojciech Polak dziękuje za wszystkie słowa wsparcia i zapewnia o modlitwie za zmarłych, zakażonych, a także tych, którzy się nimi niestrudzenie opiekują". Duchowny prosi też "o odpowiedzialność, solidarność i wzajemną troskę w tym trudnym i tak bolesnym dla wielu ludzi czasie".

Koronawirus. Biskup Bogdan Wojtuś nie żyje

We wtorek rano poinformowano, że biskup senior Bogdan Wojtuś, u którego zdiagnozowano koronawirusa, nie żyje. Duchowny zmarł w szpitalu w Poznaniu, gdzie trafił w sobotę.

d2rfrk3

Bogdan Wojtuś miał 83 lata. Święcenia kapłańskie przyjął w 1961 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski, w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie.

Był wykładowcą teologii moralnej w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. W maju 1982 r. został mianowany rektorem tej uczelni.

24 września 1988 r. papież Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji gnieźnieńskiej. Sakry biskupiej udzielił mu prymas Polski kard. Józef Glemp.

Na emeryturę biskup przeszedł w 2012 roku.

d2rfrk3

Rząd wprowadzi stan nadzwyczajny? Kamil Bortniczuk: jest taka możliwość

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rfrk3

Podziel się opinią

Share
d2rfrk3
d2rfrk3
Więcej tematów