Trwa ładowanie...

Kornel Morawiecki czuje się dobrze. Ojciec premiera przeszedł operację

Kornel Morawiecki ma się dobrze - powiedziała jego partyjna koleżanka Małgorzata Zwiercan. Ojciec premiera przeszedł skomplikowaną operację trzustki.

Share
Kornel Morawiecki czuje się dobrze. Ojciec premiera przeszedł operację
Źródło: PAP, fot: Jakub Kaczmarczyk
d35f1kw

Małgorzata Zwiercan w rozmowie emitowanej na antenie Polskiego Radia 24 potwierdziła, że Kornel Morawiecki czuje się dobrze po kilkugodzinnej operacji. Niespełna 78-letni polityk w czwartek był operowany w szpitalu MSWiA w Warszawie.

W miniony czwartek z ostrym bólem brzucha trafił do szpitala we Wrocławiu. Tam zapadła decyzja o operacji. Morawiecki został przewieziony do stolicy.

Dwa tygodnie rekonwalescencji

Choć operacja się udała, marszałek-senior pozostanie jeszcze w szpitalu przez najbliższe dwa tygodnie. Tyle ma potrwać rekonwalescencja po zabiegu. Jak w rozmowie z "Super Expressem" przyznaje prof. Marek Durlik, który operował ojca premiera, była to jedna z cięższych operacji.

d35f1kw

Morawieckiego ominie spotkanie szefów ugrupowań politycznych. Jego syn zaprosił na piątek przedstawicieli wszystkich partii i kół parlamentarnych, by ustalić wspólnie, jakie zmiany w przepisach trzeba wprowadzić po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza.

Zobacz także: Wielkie wymieranie. Przyczyną będzie działalność człowieka

Koło Wolnych i Solidarnych będzie reprezentowała Małgorzata Zwiercan.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

d35f1kw

Podziel się opinią

Share
d35f1kw
d35f1kw
Więcej tematów