Trwa ładowanie...

Premier zaprasza opozycję. W piątek spotkanie ws. reakcji na śmierć Adamowicza

W piątek odbędzie się spotkanie szefów klubów parlamentarnych w sprawie zmian w przepisach po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku. Mateusz Morawiecki, który zaprosił swoich politycznych rywali, chce, by decyzje legislacyjnie zostały podjęte wspólnie.

Share
Premier zaprasza opozycję. W piątek spotkanie ws. reakcji na śmierć Adamowicza
Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
dr36a4f

O zaproszeniu liderów klubów opozycyjnych poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Spotkanie ma odbyć się w najbliższy piątek o 15:30 w siedzibie premiera przy al. Ujazdowskich.

Jak wyjaśniał Dworczyk, tematem rozmów mają być rozwiązania prawne, jakie trzeba wprowadzić po zabójstwie Pawła Adamowicza. Chodzi o zmiany w przepisach dotyczących ministerstw sprawiedliwości czy zdrowia.

Jak zareaguje opozycja?

Jak precyzował szef KPRM, rządowi urzędnicy przygotowali już pomysły, a nawet konktetne zapisy, które premier chce skonsultować z przedstawicielami opozycji. - Wierzę, że to kolejny krok w kierunku budowania trochę lepszej jakości życia politycznego w naszym kraju stwierdził Dworczyk.

dr36a4f

Póki co nie wiadomo, jaka będzie reakcja na zaproszenie. Na ostatnim spotkaniu z przedstawicielem władzy (prezydent) nie stawili się wysłannicy Platformy Obywatelskiej i koła parlamentarnego "Teraz!".

Zobacz także: Spotkanie u prezydenta. Katarzyna Lubnauer zdradza szczegóły

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dr36a4f

Podziel się opinią

Share
dr36a4f
dr36a4f
Więcej tematów