Trwa ładowanie...

Korea Północna mówi dość. Od teraz Korea Południowa jest wrogiem

To koniec stosunków Korei Północnej i Korei Południowej. Północ oficjalnie zrywa z Południem.

Share
Korea Północna mówi dość. Od teraz Korea Południowa jest wrogiem
Źródło: Getty Images
d2ny4fs

Korea Północna zrywa stosunki z Koreą Południową. Oficjalna agencja prasowa Korei Północnej, Pjongjangu KCNA poinformowała, że od 9 czerwca zostaną zerwane gorące linie, które łączą ją z sąsiadem. To także koniec komunikacji między siłami zbrojnymi Korei Północnej i Korei Południowej.

Dlaczego Korea Północna zrywa stosunki z Koreą Południową?

Zerwanie stosunków Korei Północnej z Południową jest powiązane z ulotkami propagandowymi, które Korea Południowa wysyła na Północ. Według informacji przekazanych przez oficjalną agencję KCNA, materiały te są "wymierzone w godność najwyższego kierownictwa Korei Północnej" oraz są "oznaka wrogości” do całego narodu północnokoreańskiego.

"Naród Korei Północnej wpadł w gniew z powodu zdradzieckiego i przebiegłego postępowania władz Korei Południowej, z którymi wciąż mamy wiele rachunków do wyrównania" - pisze oficjalna północnokoreańska agencja. KCNA dodaje też, że na Północy ustalono, że wobec Południa "należy odnosić się jak do wroga".

d2ny4fs

Warto dodać, że Korea Północna i Korea Południowa od lat 50. XX wieku pozostają formalnie w stanie wojny. Co prawda wojna koreańska z lat 1950-53 zakończyła się rozejmem, ale traktatu pokojowego nigdy nie podpisano.

Zobacz wideo: Dodatek solidarnościowy. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/leszek-balcerowicz-6139171243718273c">Leszek Balcerowicz</a> docenia pomysł, ma jedno "ale"

d2ny4fs

Podziel się opinią

Share
d2ny4fs
d2ny4fs
Więcej tematów