Trwa ładowanie...

Konwencja Trzeciej Drogi. Na widowni pustki

W sobotę w Otrębusach Trzecia Doga przedstawiła swój program na zbliżające się wybory samorządowe. Kiedy Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz przemawiali na scenie, na widowni wyraźnie widać było pustki. Marszałek Sejmu wyjawił, że kandydatką na wiceprezydenta Warszawy będzie Adriana Porowska.

Konwencja Trzeciej Drogi. Na widowni pustkiKonwencja Trzeciej Drogi. Na widowni pustkiŹródło: YouTube, fot: Polska 2050 Szymona Hołowni
d3b9yql
d3b9yql

Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawili propozycje Trzeciej Drogi na zbliżające się wybory samorządowe.

Lider PSL mówi, że nie tylko silny rząd, ale i silny samorząd jest potrzebny do działania. - Musimy wygrać drugą połowę, wygrać wybory samorządowe - mówił Hołownia i nawiązał do hasła z Trzeciej Drogi z wyborów parlamentarnych - drogi niezależnej od PiS i KO.

Marszałkowi odpowiadały raz po raz głośne oklaski, jednak w trakcie transmisji ze spotkania w Otrębusach wyraźnie widać było pustki na widowni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Konwencja programowa Trzeciej Drogi w Otrębusach

Wśród propozycji Trzeciej Drogi są zmiany zasady poboru składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. - To bezwzględna, nie podlegająca nie podlegająca żadnym negocjacjom koalicyjnym obietnica. Jeśli to nie byłoby realizowane, nie będziemy w stanie popierać innych projektów po prostu - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz. - To nasze być, albo nie być - dodał Hołownia.

d3b9yql

Liderzy Trzeciej Drogi szeroko poruszyli także temat ekologii. Hołownia tłumaczył, że Trzecia Droga w kampanii chce stawiać na kwestie dotyczące zielonej energii. Szef PSL wyróżnił w tym kontekście m.in. budowę biogazowni. - Miks energetyczny jest możliwy i na taki będziemy stawiać - zapewnił Władysław Kosiniak-Kamysz.

"To nie są polscy rolnicy, to sabotażyści"

Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się także do protestu rolników. Zapewnił, że Polska będzie dążyła do porozumienia z Ukrainą i, że Polska nigdy nie przestanie Ukrainy wspierać. Dodał, że polska granica nigdy nie zostanie zamknięta na przewóz pomocy humanitarnej i militarnej. - Polscy rolnicy to dobrze rozumieją - mówił prezes PSL.

Jednoznacznie negatywnie ocenił incydenty antyukraińskie podczas protestów. - To nie są polscy rolnicy, to sabotażyści - stwierdził. - Polscy rolnicy nigdy by tak nie postąpili i nigdy tak nie postąpią. Takich metod używa imperium zła, które odrodziło się na wschodzie - dodał.

d3b9yql

Przedstawicielka Trzeciej Drogi w Warszawie. Adriana Porowska

Hołownia zdradził też plany Trzeciej Drogi na wybory samorządowe w Warszawie. Kandydatką na wiceprezydenta stolicy ma być Adriana Porowska.

- Warszawa potrzebuje dwóch płuc. Potrzebuje Rafała Trzaskowskiego i drugiego płuca. Adriana Porowska, jako płuco społeczne. Społeczniczka działaczka, dziewczyna, która wszystkim pokazuje, jak można być blisko ludzi i realizować mądre sojusze - zachwalał lider Polski 2050.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3b9yql
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b9yql
Więcej tematów