Trwa ładowanie...
dbdcyxz

Konwencja PiS w Opolu. Jarosław Kaczyński: musimy zapewnić obywatelom darmową służbę zdrowia

Dwa razy więcej wydatków na zdrowie niż za czasów PO-PSL, regularne badania kontrolne dla każdego Polaka - to elementy "piątki dla zdrowia" zaprezentowanej przez ministra Łukasza Szumowskiego podczas konwencji PiS w Opolu. Obecny na miejscu prezes PiS zapewnił, że PiS w nowej kadencji "zrealizuje cel".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister zdrowia Łukasz Szumowski przypomniał podczas konwencji sprawę Angeliny Jolie
Minister zdrowia Łukasz Szumowski przypomniał podczas konwencji sprawę Angeliny Jolie (PAP, Fot: Krzysztof Świderski)
dbdcyxz

- Musimy zapewnić każdemu obywatelowi naszego kraju darmową służbę zdrowia – podkreślił podczas wystąpienia w Opolu Jarosław Kaczyński. Dodał, że ochrona środowiska wiąże się ze stanem zdrowia Polaków. - To musi być Polska wolna od najpoważniejszych zagrożeń, potocznie nazywamy go smogiem, on musi być zlikwidowany - powiedział.

Zaznaczył, że zastanawiał się nad tym, czy ma prawo mówić o zdrowym stylu życia. Kaczyński przyznał, że nie będzie "wzywał do niejedzenia golonki”, jednak należy robić to, co jest dobre dla zdrowia.

dbdcyxz

- Ta nowa, w pełni sprawna i użyteczna służba zdrowia, to nie jest kwestia jednej kadencji - zaznaczył. Zapewnił, że postęp będzie szybki, choć rozłożony na lata. - Ale cel zrealizujemy - powiedział prezes PiS.

Zobacz także: Afera wokół Mariana Banasia. Poseł PiS: jest przyzwoity, nie popełnił przestępstwa

- Chcemy, żeby dobry standard opieki był wszędzie, nie tylko w dużych aglomeracjach (…), to po to tworzymy sieć onkologiczną - zaznaczył minister zdrowia Łukasz Szumowski.

dbdcyxz

Przypomniał sytuację, w której została postawiona Angelina Jolie. Aktorka usunęła dwie piersi ze względu na znaczne ryzyko choroby nowotworowej. - Dzisiaj już takich operacji było zrefundowanych na NFZ 50 - zaznaczył.

PiS w Opolu. Mateusz Morawiecki: odważna decyzja ws. służby zdrowia

Łukasz Szumowski przedstawił "piątkę dla zdrowia" na nową kadencję: 2 razy więcej wydatków na zdrowie niż za czasów PO-PSL, fundusz modernizacji szpitali za 2 mld zł, regularne badania kontrolne dla każdego Polaka, opieka senioralna w każdym powiecie, miliard zł na najnowocześniejsze centrum onkologiczne w Europie.

dbdcyxz

Szumowski zauważył, że osób starszych będzie w Polsce coraz więcej. – W każdym powiecie będą dzienne domy opieki – powiedział.

I wyjaśnił, że Polska musi mieć "centralny ośrodek badawczy” w dziedzinie onkologii. – Damy radę i 13 października wybierzemy dobry czas dla Polski – powiedział.

W trakcie konwencji była premier Beata Szydło stwierdziła, że rząd PiS "w ciągu tych 4 lat zrobił bardzo dużo dobrego w kwestii ochrony zdrowia". Wtórował jej premier. – Przedsiębiorczość i solidarność mogą się wzajemnie uzupełniać – zauważył.

Rząd podjął "odważną decyzję w kierunku 6 proc. wydatków na służbę zdrowia w relacji do PKB” – zaznaczył Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbdcyxz

Podziel się opinią

Share
dbdcyxz
dbdcyxz
Więcej tematów