Trwa ładowanie...
d7kaoh4

Kontrowersyjny ksiądz wysłany na emeryturę. Nie pomogły prośby PiS

Decyzją biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy, ks. Roman Kneblewski został odwołany z funkcji proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy i przeniesiony na emeryturę. Radni PiS apelowali do hierarchy, by "oszczędził" ks. Kneblewskiego i pozwolił mu służyć dalej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ks. Roman Kneblewski
Ks. Roman Kneblewski (Youtube.com)
d7kaoh4

Bp Tyrawa pozostał jednak nieugięty. Warto zaznaczyć, że ks. Kneblewskiemu do osiągnięcia wieku emerytalnego pozostało jeszcze 8 lat. Według prawa kanonicznego, można usunąć proboszcza gdy "jego posługiwanie, na skutek jakiejś przyczyny, nawet bez jego poważnej winy, staje się szkodliwe lub przynajmniej nieskuteczne". Najwyraźniej za takie uznano liczne ekscesy z udziałem ks. Kneblewskiego.

Spore kontrowersje budziły jego kazania oraz seria filmów, które publikował w internecie. W 2015 roku podczas jednej z homilii mówił o "inwazji islamistów", natomiast trzy lata później tłumaczył, że komunię należy przyjmować "na kolanach i do ust". Wiele osób uznało to za niewybredny żart z pedofilii.

Biskup Tyrawa pożegnał jednak ks. Kneblewskiego w kurtuazyjny sposób. "Pragnę wyrazić wdzięczność Księdzu Proboszczowi za długoletnią posługę dla Kościoła, najpierw Archidiecezji Gnieźnieńskiej a następnie w Diecezji Bydgoskiej. Oddaję Księdza pod opiekę Matki Bożej Pięknej Miłości i z serca błogosławię" - napisał. Biskup poinformował równocześnie, że ks. Kneblewski może zamieszkać w Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Bydgoszczy.

d7kaoh4

Decyzją bydgoskiego biskupa z pewnością rozczarowani będą radni PiS, którzy apelowali o przedłużenie posługi proboszcza. Ich prośby jednak nie zostały wysłuchane.

Źródło: pch24.pl

Zobacz także: „Infantylna chęć błyszczenia w polityce”. Neumann wyśmiewa Biedronia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7kaoh4

Podziel się opinią

Share
d7kaoh4
d7kaoh4