Trwa ładowanie...
d17uxxn

Kontrowersyjne słowa radnej PiS z Kalisza. Elżbieta Dębska nazwała osoby LGBT "defektem natury"

Radni PO w Kaliszu chcieli przyjąć ustawę o potępianiu nienawiści i nietolerancji. Przedstawiciele PiS byli jednak przeciwni. Komentowana jest jednak nie ich decyzja, a słowa Elżbiety Dębskiej. Radna powiedziała, że "jeśli chodzi o orientację seksualną, to są defekty natury".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uchwała "Kalisz bez nienawiści" nie została przyjęta
Uchwała "Kalisz bez nienawiści" nie została przyjęta (google maps)
d17uxxn

- Jaką kto ma narodowość, na to wpływu nie mamy. Jakiego ktoś jest wyznania - to jest jego święta decyzja. Jeśli chodzi o orientację seksualną, to oczywiście, że są defekty natury i akceptujemy je. One zawsze były, są i będą - powiedziała Elżbieta Dębska, radna PiS z Kalisza.

Te słowa wypowiedziała podczas debaty nad ustawą o potępianiu nienawiści i nietolerancji "Kalisz bez nienawiści". Sprawę nagłośniono na profilu organizacji społecznej "Bank Równości".

"Nazwanie odmiennej orientacji seksualnej 'defektem' (z definicji wadą, zaburzeniem) jest niedopuszczalne w debacie publicznej (zwłaszcza gdy pochodzi od osoby z wykształceniem medycznym)! Wypowiedź powiela uprzedzenia oraz przedstawia seksualność człowieka - wbrew faktom i nauce - dwuwymiarowo i wartościująco (defekt lub norma). To manipulacja, która ma na celu umocnienie podziału na 'normalnych' i 'z defektem'" - podkreślają przedstawiciele organizacji.

d17uxxn

Zobacz też: Rozmawiali o kandydatach na prezydenta. Doszło do spięcia

Wypowiedź radnej PiS jest dla nich "nie do przyjęcia". "Obraża ona osoby LGBT+, ich rodziny, przyjaciół, sojuszników i sojuszniczki" - piszą. I podkreślają, że oczekują przeprosin.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych rozważa wystąpienie w tej sprawie na drogę prawną.

d17uxxn

Ostatecznie uchwała "Kalisz bez nienawiści" nie została przyjęta. Przeciwko głosowali radni PiS.

Przeczytaj również:
Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. "stref wolnych od LGBT"
Francuzi zrywają partnerstwo z Tuchowem. Barbara Nowak komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17uxxn

Podziel się opinią

Share

d17uxxn

d17uxxn
Więcej tematów