Trwa ładowanie...
d2h5swr
lgbt

Francuzi zrywają partnerstwo z Tuchowem. Barbara Nowak komentuje

Tuchów to "strefa wolna od LGBT". Decyzja tamtejszych radnych nie spodobała się w Saint-Jean-de-Braye, francuskiej gminie, która po 26 latach zawiesiła z nimi współpracę. Zamieszanie skomentowała burmistrz Tuchowa, a także małopolska kurator oświaty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francuzi zrywają partnerstwo z Tuchowem. Barbara Nowak komentuje
Francuzi zrywają partnerstwo z Tuchowem. Barbara Nowak komentuje (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d2h5swr

Tuchów i Saint-Jean-de-Braye od 1994 roku miały podpisaną umowę partnerską. Po tym, jak tuchowscy radni przegłosowali uchwałę o "gminie wolnej od LGBT+", Francuzi postanowili zawiesić partnerstwo. Choć zapewniają, że uczniowie i stażyści dalej będą mogli wyjeżdżać na wymiany, burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek nie widzi szans na dalszą współpracę.

- Jest nam bardzo przykro, że Francja ot tak, jednym gestem przekreśliła wieloletnią współpracę. Czujemy się oszukani, bo nikt z nami wcześniej nie rozmawiał, nie konsultował takiej decyzji - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Jak podkreśla, decyzja ta miała zostać podjęta ze względu na nadchodzące wybory samorządowe.

Francuzi zrywają partnerstwo z Tuchowem. Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak komentuje

Decyzję władz Saint-Jean-de-Braye skomentowała też Barbara Nowak. Małopolska kurator oświaty, znana z walki z ideologią LGBT+, stwierdziła, że jest ona stratą dla Francuzów, a szansą dla Tuchowa.

d2h5swr

Zobacz też: Małgorzata Kidawa-Błońska twierdzi, że nie zaliczyła wpadki. Obwinia rząd za relacje z Francją

"Francuzi z Saint-Jean-de-Braye nie chcą współpracy z Tuchowem. Dla Francji na skraju rewolucji z jej neobarbarzyńską, genderową cywilizacją to wielka strata. Dla Tuchowa szansa na nowe rozwojowe partnerstwo z krajami Trójmorza" - napisała na Twitterze kurator.

Czytaj też: Kilkadziesiąt gmin w Polsce ogłosiło "strefy wolne od LGBT". "Bo Polska może stać się krajem nienormalnym"
Kurator Barbara Nowak: zrobiono ze mnie patologię

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2h5swr

Podziel się opinią

Share

d2h5swr

d2h5swr
Więcej tematów