ycipk-2um1dx

Kontrowersyjna kurator oświaty zostanie szefem MEN? PiS dementuje

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak miała zastąpić Annę Zalewską na stanowisku szefowej Ministerstwa Edukacji Narodowej - doniósł portal krknews.pl. Jest odpowiedź PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty
Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty (East News, Fot: Beata Zawrzel)
ycipk-2um1dx

Informację o zaskakującej zmianie na fotelu szefowej MEN jako pierwszy podał portal krknews.pl. Z kolei gazetakrakowska.pl napisała, że Barbara Nowak może liczyć w tej sprawie na poparcie wicemarszałka Ryszarda Terleckiego. To podobno jemu zawdzięcza nominację na kuratora oświaty w Małopolsce.

"To nieprawda. Nikt tej kandydatury nie rozważa" - napisała późnym wieczorem na Twitterze Beata Mazurek, rzecznik prasowa PiS.

ycipk-2um1dx

Kontrowersyjna kurator

Kurator małopolska zasłynęła wieloma kontrowersyjnymi wypowiedziami. Pod koniec lutego tego roku sugerowała, że Rafał Trzaskowski, podpisując deklarację LGBT+, wspiera pedofilię.

Z kolei we wrześniu ubiegłego roku w czasie świętowania przez uczniów liceum im. Króla Jana III Sobieskiego 335. rocznicy bitwy pod Wiedniem, urzędniczka nawoływała młodzież do obrony przed islamem.

"Patron waszej szkoły to wspaniały król, który potrafił obronić całą Europę przed islamem. Musicie brać z niego przykład. Życzę wam odwagi w przyznawaniu się do polskości i do Boga. Bądźcie wierni Polsce i wierni Bogu” – powiedziała wówczas uczniom.

ycipk-2um1dx

Jej postawa cieszy się ogromnym uznaniem środowisk narodowych. Bardzo pozytywnie o jej pracy wypowiadał się lider opozycyjnego Ruchu Narodowego Robert Winnicki. W wywiadzie dla jednej z internetowych telewizji nazwał Barbarę Nowak "diamentem wśród pisowskiej beznadziei”.

Źródło: krknews.pl, gazetakrakowska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2um1dx
ycipk-2um1dx
ycipk-2um1dx