Trwa ładowanie...
d1lzgd7
d1lzgd7
NowościZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Konsulat Honorowy Republiki Słowenii w Toruniu

W poniedziałek w Toruniu otwarto Konsulat
Honorowy Republiki Słowenii - piszą kujawsko-pomorskie "Nowości".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1lzgd7

Uroczystość z udziałem dyplomatów z wielu europejskich krajów odbyła się na Dworze Artusa. Funkcję konsula honorowego pełnić będzie Jan Walczak, znany toruński przedsiębiorca.

Nasza placówka w Toruniu ma służyć rozwijaniu kontaktów pomiędzy Polską a Słowenią, ma wspierać wzajemne relacje biznesowe i kulturalne. Jej zadaniem będzie także wszelka pomoc obywatelom Słowenii, którzy znajdą się na terenie działania tutejszego konsulatu - mówi Zvone Dragan, ambasador Republiki Słowenii w Polsce.

Honorowy Konsulat w Toruniu swoim zasięgiem obejmie województwa: kujawsko-pomorskie, pomorskie i wielkopolskie. Będzie to drugie tego rodzaju przedstawicielstwo Słowenii w naszym kraju. Pierwsze działa w Katowicach.

d1lzgd7

Podziel się opinią

Share

d1lzgd7

d1lzgd7
d1lzgd7
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów