Trwa ładowanie...
d2ytfeg
d2ytfeg
canal+

Konkurs Canal+ dla młodych dziennikarzy po raz trzeci

Już po raz trzeci młodzi dziennikarze z całej Polski mogą do końca października zgłaszać swoje reportaże prasowe, radiowe i telewizyjne w ramach konkursu MediaStarter "Liczy się temat" organizowanego przez spółkę Canal+ Cyfrowy.
Share
d2ytfeg

W związku z ogłoszeniem przez Komisję Europejską roku 2008 Rokiem Dialogu Międzykulturowego, tegoroczna edycja konkursu zostanie rozszerzona o nową kategorię tematyczną. Oprócz prac dziennikarskich na temat aktualnych problemów społecznych istotnych dla najbliższego otoczenia, uczestnicy konkursu mogą przygotować materiał poruszający zagadnienia związane z wielokulturowością, np. opisać, jak postrzegają problematykę odmiennych wartości i tradycji oraz jak ich środowisko przyjmuje przedstawicieli innych kultur.

Duże zainteresowanie konkursem spowodowało, że w zmieniona została jego dotychczasowa formuła - w tegorocznej edycji mogą wziąć udział nie tylko uczniowie szkół gimnazjalnych, ale i również liceów. Do konkursu może zgłosić się każdy uczeń lub zespół redakcyjny (do 5 osób) z jednej szkoły. Spośród zgłoszonych prac jury wyłoni do 10 laureatów.

Najważniejszą nagrodą konkursu jest wsparcie finansowe lub materialne o łącznej wartości 40 000 złotych, którego Canal+ Cyfrowy udzieli osobom bądź instytucjom przedstawionym w nagrodzonych pracach. O rodzaju tego wsparcia zdecyduje kapituła ekspertów, gwarantując adekwatny dobór pomocy do potrzeb i inicjatyw opisywanych przez uczestników. Dodatkowo każdy z nagrodzonych uczestników konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę rzeczową - plecak i odtwarzacz mp3.

d2ytfeg

Podziel się opinią

Share
d2ytfeg
d2ytfeg
Więcej tematów