Trwa ładowanie...

Koniec świata w tym tygodniu? Zobacz, kiedy kończy się Kalendarz Majów

Kalendarz Majów kończy się w tym tygodniu. Naukowiec z USA obliczył, że wcześniejsza data była błędna. Czy teraz czeka nas koniec świata?

Koniec świata w tym tygodniu? Zobacz, kiedy kończy się Kalendarz MajówŹródło: Getty Images
d1amelk
d1amelk

Kalendarz Majów kończy się 21 czerwca 2020, a nie 21 grudnia 2012

Amerykański naukowiec, Paolo Tagaloguin, dokonał zaskakującego odkrycia. Według niego Kalendarz Majów kończy się 21 czerwca 2020 roku, a nie 21 grudnia 2012 roku, jaki myślano kilka lat temu. Niektórzy chowali się wtedy w piwnicach, robili zapasy żywności, by "przeczekać" koniec świata. Nic się jednak nie wydarzyło. Koniec świata nie nadszedł.

Koniec świata w tym tygodniu? Kalendarz Majów kończy się 21 czerwca 2020

Teraz naukowiec, Paolo Tagaloguin, wykładowca z Fundacji Fullbrighta, twierdzi, że Kalendarz Majów skończy się w tym tygodniu. Wcześniejszy błąd wynikał z faktu, że Kalendarz Majów został źle odczytany, ponieważ pomieszano kalendarz juliański z gregoriańskim.

"Biorąc pod uwagę kalendarz juliański, wciąż mamy 2012 rok. Każdego roku traciliśmy 11 dni, bo używaliśmy gregoriańskiego kalendarza. Przez 268 lat straciliśmy w ten sposób 2948 dni, a więc 8 lat” – tłumaczy cytowany przez "Super Express” Paolo Tagaloguin.

Co to oznacza? Koniec Kalendarza Majów jest od dawna łączony z końcem świata. Tym samym, według obliczeń naukowca z USA, koniec świata ma nastąpić w niedzielę 21 czerwca 2020. Bać się czy nie? Dat końca świata było już wiele. Ta będzie kolejna, ale pewnie nie ostatnia.

d1amelk

Zobacz także: Fort Trump poza Polską? Włodzimierz Czarzasty: to bez znaczenia

d1amelk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1amelk
Więcej tematów