Trwa ładowanie...
disjdwx

Koniec oblężenia kwatery Arafata

Palestyńczycy wynoszą ciało zabitego oficera (AFP) Po trwającej kilka godzin operacji, wojska izraelskie opuściły w czwartek rano dzielnicę Ramallah, w której znajduje się kwatera Jasera Arafata - podała agencja Associated Press.
Share
disjdwx

W czwartek przed świtem izraelskie kolumny pancerne wdarły się do Ramallah, otaczając kwaterę główną przywódcy Autonomii Palestyńskiej.

Internetowa edycja dziennika "Haarec" podała, iż izraelskie czołgi zniszczyły szereg budynków na terenie kompleksu głównej siedziby władz Autonomii. Na miejscu zginął palestyński oficer służb bezpieczeństwa.

Izraelskie kolumny pancerne zburzyły - wysadzając w powietrze - część muru, otaczającego rejon kwatery. Niemal całkowicie zrównano też z ziemią budynek, w którym mieściła się siedziba palestyńskiego wywiadu, położony w odległości około 70 metrów od siedziby Arafata.

Prezydent Izraela Mosze Kacaw zaapelował w czwartek do całego wolnego świata o zerwanie wszelkich kontaktów z liderem Autonomii Palestyńskiej Jaserem Arafatem. Zdaniem izraelskiego prezydenta - pełniącego głównie ceremonialną rolę - Arafat jest człowiekiem, który sam dla siebie stanowi zagrożenie.(ck)

disjdwx

Podziel się opinią

Share
disjdwx
disjdwx
Więcej tematów