Trwa ładowanie...

Nowe obostrzenia na majówkę? Najnowsze informacje padły na konferencji ministra zdrowia

Zakończyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ws. obostrzeń i lockdownu. Resort przedstawił informacje ws. obostrzeń na majówkę. Jak zapowiedział minister zdrowia, obostrzenia zostaną przedłużone. Potwierdził tym wcześniejsze doniesienia WP.

Share
Obostrzenia na majówkę? Najnowsze informacje padły na konferencji ministra zdrowia
Obostrzenia na majówkę? Najnowsze informacje padły na konferencji ministra zdrowiaŹródło: Pixabay
d3cakrr

Konferencja ministra zdrowia odbyła się w środę przed godziną 11. Przedstawiono na niej najważniejsze informacje ws. dalszego lockdownu i obowiązujących obostrzeń.

Konferencja ministra zdrowia. Co z majówką?

- Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji o tydzień. Tu jest jeden wyjątek. Od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków. Przywrócimy też możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu dla grup do 25 osób - poinformował minister Adam Niedzielski. - Wszystkie pozostałe restrykcje będą obowiązywały do kolejnej niedzieli 25 kwietnia - dodał.

d3cakrr

Wiadomo też, co ze zbliżającą się majówką. Tu rząd zdecydował się na bardziej radykalne kroki. - Do 3 maja nie będzie możliwe prowadzenie działalności hoteli i miejsc noclegowych - przekazał Niedzielski. Tym samym potwierdził doniesienia Wirtualnej Polski ws. obostrzeń na majówkę.

Nowe obostrzenia. Ministerstwo Zdrowia ujawniło kluczowe informacje

- Ten zakaz jest przedłużony o kolejne dwa tygodnie, by nie było dylematów, co do planów majówkowych - podkreślił minister szef resortu zdrowia.

Na konferencji padły też pytania o dodatkowe kontrole w czasie majówki w hotelach i miejscach noclegowych. - W tym czasie te kontrole na pewno będą zdarzały się częściej - podkreślił.

d3cakrr

Obostrzenia na majówkę. Wcześniejsze doniesienia Wirtualnej Polski

O planach dotyczących obostrzeń na majówkę we wtorek 13 kwietnia w programie WP "Newsroom" mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

- Myślę, że znaczącego poluzowania na okres majówki raczej nie będzie, choć na pewno pewne symptomy tego, że jest delikatnie lepiej, zostaną ukazane - podkreślił rzecznik resortu.

W tym samym tonie w rozmowie z dziennikarzem WP Sylwestrem Ruszkiewiczem wypowiadały się osoby z kręgu premiera Mateusza Morawieckiego. - Zdecydowana większość restrykcji zostanie przedłużona do 3 maja, do poniedziałku. Jakiekolwiek otwarcie i poluzowanie obostrzeń miałoby nastąpić najwcześniej od 4 maja - mówiły osoby znające kulisy podejmowanych decyzji ws. lockdownu i majówki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3cakrr

Podziel się opinią

Share
d3cakrr
d3cakrr
Więcej tematów