Trwa ładowanie...
d1yzue2
Konferencja marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego

Konferencja marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego

Ok. godz. 10:40 rozpocznie się konferencja marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Marszałek spotka się z przedstawicielami opozycji białoruskiej. Zapraszamy na relację na żywo.
Share
d1yzue2

W czwartek 20 sierpnia Marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotka się z przedstawicielką opozycji białoruskiej Weraniką Capkałą wraz z delegacją.

Weranika Capkała w Polsce

Sytuacja na Bialorusi jest napięta. Capkała przyleciała z Kijowa do Warszawy wraz z rodziną we wtorek wieczorem. W Polsce ma zatrzymać się na pewien czas.

d1yzue2

"Na lotnisku w Warszawie odebrałem Weranikę Capkała - jedną z trzech fantastycznych liderek kampanii, która zmieniła Białoruś. Obudziła nadzieję i dała zwycięstwo Swiatłanie Cichanouskiej, które powinien uznać świat. Weranika jest bezpieczna z mężem i dziećmi w Polsce" - napisał we wtorek na Twitterze poseł Michał Szczerba.

- Mam nadzieję, że reżim Łukaszenki się zakończy. Znane są mu wyniki. Wiemy, że Cichanouska jest tą, która zdobyła 80 proc. poparcia, a Łukaszenka miał te 10 proc. - mówiła Capkała na antenie Polsat News. Capkała dodała, że dla Białorusi ważne jest wsparcie międzynarodowe.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1yzue2

Podziel się opinią

Share
d1yzue2
d1yzue2
Więcej tematów