Trwa ładowanie...

"My tych rewolucji nie chcemy". Kaczyński o ważnej deklaracji, jest reakcja z Europy

Potwierdziły się doniesienia Wirtualnej Polski: Jarosław Kaczyński ogłosił, że podpisano wspólną deklarację konserwatywnych partii z Unii Europejskiej. Dokument podpisała m.in. partia Victora Orbana, formacja Marine Le Pen oraz Liga Północna Matteo Salviniego.

Share
Konferencja Jarosława Kaczyńskiego. Na zdjęciu prezes PiS zabrał głos
Konferencja Jarosława Kaczyńskiego. Na zdjęciu prezes PiS zabrał głos Źródło: East News
d4h6s7z

Jarosław Kaczyński tłumaczył, że dlatego teraz zdecydowano się na ten krok, gdyż rozpoczęła się konferencja ws. przyszłości Europy, która - zdaniem polityka - ma niejasne cele i strukturę.

Jarosław Kaczyński o wspólnej deklaracji. Tłumaczy powody

- Można przypuszczać, że chodzi o pogłębienie procesów, które nie prowadzą do rozwoju UE, ale prowadzą do głębokiego kryzysu, który trwa i do zjawisk, które z założeniami twórców UE i praktyką pierwszych lat, nie mają nic wspólnego - do superpaństwa, do centralizacji, przeprowadzenia rewolucji kulturalnej, która ma zniszczyć dotychczasowe struktury społeczne - oświadczył Kaczyński.

- My tych rewolucji nie chcemy, uważamy je za przedsięwzięcie, które jak wszystkie tego rodzaju zamysły w dziejach Europy i świata przyniesie tylko bardzo wiele nieszczęść i radykalne ograniczenie wolności - dodał Kaczyński.

d4h6s7z

- Dzisiaj co najmniej w kilku stolicach europejskich przywódcy wielu partii podpisują wspólną deklarację - powiedział prezes PiS. Wśród sygnatariuszy znalazło się m.in. Prawo i Sprawiedliwość, węgierski Fidesz, hiszpańska VOX, francuskie Zjednoczenie Narodowe, włoska Liga Północna. Oprócz podpisów z tych formacji deklarację przyjęło kilkanaście innych partii centro-prawicowych z Bułgarii, Austrii, Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Holandii, Litwy i Rumunii.

Treść deklaracji pojawiła się już w sieci. "Współpraca narodów europejskich powinna opierać się na tradycji, na szacunku do kultury i historii państw europejskich, na poszanowaniu judeo-chrześcijańskiego dziedzictwa Europy i łączących nasze narody wspólnych wartości, a nie na ich destrukcji" – można przeczytać w dokumencie.

- Mamy przeświadczenie, że uczyniliśmy coś dobrego dla przyszłości Europejczyków, wszystkich narodów i dla przyszłości Europy - oświadczył prezes Kaczyński.

d4h6s7z

W komunikacie Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów poinformowano, że we wrześniu w Warszawie planowana jest konferencja ideowa z udziałem sygnatariuszy listu, która będzie kontynuacją ogłoszonej inicjatywy.

Konferencja Jarosława Kaczyńskiego. Doniesienia Wirtualnej Polski

Już wcześniej Wirtualna Polska informowała, że planowana jest zapowiedź deklaracji ideowej, zmierzającej do utworzenia nowej konserwatywnej frakcji w Parlamencie Europejskim.

- Jeszcze daleka droga do sojuszu, w którego skład wejdzie frakcja PiS-u, czyli Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, ale pierwsze kroki są już stawiane. Prezes Kaczyński ma opowiedzieć o tej drodze. Szczegółowe spotkania odbywały się tydzień temu w Brukseli - słyszymy od jednego z polityków partii.

Podwyżki dla posłów? Zdecydowany komentarz wicerzecznika PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4h6s7z

Podziel się opinią

Share
d4h6s7z
d4h6s7z
Więcej tematów