Trwa ładowanie...
d3rzw94

Konferencja "Bezpieczeństwo dóbr kultury"

Ocena bezpieczeństwa dóbr kultury, nowe technologie i ich finansowanie, analiza stanu prawnego to niektóre z tematów rozpoczętej w poniedziałek w Warszawie trzydniowej konferencji "Bezpieczeństwo dóbr kultury".

d3rzw94
d3rzw94

Polska, tylekroć w swoich dziejach dotknięta nieszczęściami, niszczona wojnami, grabiona przez obcych, wiele utraciła ze swego kulturowego dziedzictwa. Tym większej pieczy wymaga to, co pozostało - powiedział Andrzej Zieliński, minister kultury.

Minister zwrócił uwagę na coraz większa skalę zagrożeń dla naszego dziedzictwa kultury. Nasilają się akty wandalizmu i terroryzmu, zdarzają się coraz częściej zuchwałe kradzieże. Poważnym problemem jest również ochrona zabytków przed klęskami żywiołowymi np. powodziami czy pożarami.

W konferencji, która odbywa się w Bibliotece Narodowej, bierze udział ponad 170 uczestników, reprezentujących środowiska naukowe, samorządowe, służby konserwatorskie, dyrekcje bibliotek, archiwów, kościelne służby konserwatorskie.

Uczestniczą w niej także przedstawiciele ministerstw: obrony narodowej, edukacji, nauki, ochrony środowiska, gospodarki, skarbu państwa - poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej Andrzej Michałowski, dyrektor Ośrodka Ochrony Zabytkowego Krajobrazu. (aka)

d3rzw94
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rzw94
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj