Trwa ładowanie...

Koncerty sylwestrowe, noworoczne i kolęd

Zespół Opery Krakowskiej tradycyjnie powita Nowy Rok wspólnie z publicznością. Koncert Sylwestrowy (31.12.2016, godz. 18.00 i 21.30), a także koncert pt. „Sylwester na bis” (2.01.2017) odbędą się pod hasłem „Zatańcz to ze mną”.

Share
Koncerty sylwestrowe, noworoczne i kolęd
Źródło: /, fot: materiał organizatora
d3p8pj3

Zarówno w warstwie muzycznej jak i inscenizacyjnej będzie to przekrój przez niemal wszystkie tańce świata. W repertuarze znajdą się arie i duety z lubianych przez publiczność operetek i musicali takich jak: „Hrabina Marica” i „Księżniczka czardasza” Emmericha Kálmána, „Wesoła wdówka” i „Giuditta” Franza Lehára, „Wiedeńska krew” Johanna Straussa, „West Side Story” Leonarda Bernsteina czy „My Fair Lady” Fredericka Loewe’a. Zabrzmią również pieśni latynoskie i neapolitańskie, a także uwodzicielskie tango, skoczna polka, swingujący foxtrot i płomienny mazur. Wystąpią: Wioletta Chodowicz, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Tomasz Kuk, Andrzej Lampert, Balet, Studio Baletowe oraz Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

Z początkiem Nowego Roku, w dniu 6 stycznia 2017 w Kaplicy św. Kingi, nazywanej perłą w koronie wielickiej Kopalni, odbędzie się „Koncert Kolęd”. Zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pastorałki, zarówno te dobrze, jak i mniej znane. Wystąpią soliści Opery Krakowskiej: Monika Korybalska i Michał Kutnik, Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej oraz kameralna orkiestra smyczkowa Opery Krakowskiej pod dyrekcją Marka Kluzy. Wśród kolęd i pastorałek znajdą się m.in.: „Gdy się Chrystus rodzi”, „Lulajże Jezuniu”, „Cicha noc”, „Bóg się rodzi” „Do szopy”, „My też pastuszkowie”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Ach ubogi żłobie” czy „Dnia jednego o północy”. Brzmienie polskich kolęd we wspaniałym anturażu podziemnej kaplicy z pewnością zyska niepowtarzalny wymiar.

W dniach 7 i 8 stycznia 2017 r. na zaproszenie Kopalni Soli „Wieliczka” Zespół Opery Krakowskiej gościć będzie w „Koncertach Noworocznych”. W położonej 125 metrów pod ziemią Komorze „Warszawa” wystąpią ulubieńcy krakowskiej publiczności: Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Tomasz Kuk i Andrzej Lampert oraz Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. W podziemnej operze zabrzmi muzyka Johanna Straussa, a będą to cytaty z najwspanialszych dzieł mistrza wiedeńskiej operetki takich jak: „Zemsta nietoperza”, „Wiedeńska krew”, „Noc w Wenecji” i „Baron cygański”, a także słynne polki i marsze.

Więcej informacji na stronie: opera.krakow.pl

d3p8pj3

Podziel się opinią

Share
d3p8pj3
d3p8pj3
Więcej tematów