Trwa ładowanie...

Komunikat z Moskwy. Wspólnie z Białorusią

Resorty spraw zagranicznych Rosji i Białorusi wydały w środę wieczorem wspólny komunikat, w którym podkreślają współpracę obu reżimów. Oświadczenie pełne jest absurdalnych stwierdzeń, a opublikowano je w momencie, gdy na Zachodzie padają pytania o stan zdrowia Aleksandra Łukaszenki.

Absurdy z Kremla, ale i znamienne słowa o BiałorusiAbsurdy z Kremla, ale i znamienne słowa o BiałorusiŹródło: East News, fot: MIKHAIL KLIMENTYEV
d34jymf
d34jymf

Wiele informacji podawanych przez rosyjskie media lub przedstawicieli władzy to element propagandy. Takie doniesienia są częścią wojny informacyjnej prowadzonej przez Federację Rosyjską.

Komunikat MSZ Rosji i Białorusi - jak zaznaczono: w sprawie wspólnej polityki zagranicznej - został wydany w momencie, gdy mnożą się spekulacje o chorobie białoruskiego dyktatora, a nawet wyznaczeniu jego ewentualnego następcy.

d34jymf

Komunikat obu reżimów. Tezy oderwane od rzeczywistości

"Nasze kraje są na drodze do utworzenia Państwa Związkowego, w którym tworzą się wspólne przestrzenie gospodarki, energetyki, finansów, obrony i bezpieczeństwa, migracji, współpracy humanitarnej, równych praw i wolności obywateli" - głosi komunikat opublikowany w mediach społecznościowych resortu Siergieja Ławrowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Dzieliły ich metry. Krwawe walki pod Bachmutem

W oświadczeniu szybko pojawia się sprawa Ukrainy i propagandowe tezy o "działaniu państw zachodnich zmierzające do podsycania i przedłużania kryzysu ukraińskiego".

d34jymf

Resorty dyplomacji reżimów Putina i Łukaszenki zaskakują tezą, iż rzekomo ich władze "są przywiązane do tradycyjnych wartości duchowych i moralnych oraz odrzucają destrukcyjne i obce im ideologie narzucane przez kolektywny Zachód".

Kuriozalne słowa o ONZ

Wróciła też teza o współdziałaniu Moskwy i Mińska w walce z rzekomym odrodzeniem się faszyzmu i nazistowskich zbrodniarzy w Ukrainie. Propaganda Rosji ponownie stara się wykorzystać do swoich celów również Organizację Narodów Zjednoczonych.

W oświadczeniu mowa jest o "wzmocnieniu centralnej koordynacji ONZ", "zaangażowaniu w przestrzeganie prawa międzynarodowego oraz celów i zasad Karty Narodów Zjednoczonych, w tym suwerennej równości państw i nieingerencji w ich sprawy wewnętrzne", co w kontekście agresji na niepodległą Ukrainę musi brzmieć kuriozalnie.

d34jymf
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d34jymf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d34jymf
Więcej tematów