Komunia po rozwodzie? Jasna odpowiedź księdza

Czy można przyjąć komunię po rozwodzie? - takie pytania zadała księdzu Sebastianowi Picurze, jedna z internautek. Duchowny prowadzi kanał na TikToku, na którym wyjaśnia wątpliwości wiernych w sprawie życia kościelnego.

Czy można przyjąć komunię po rozwodzie?
Czy można przyjąć komunię po rozwodzie?
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Przemysław Piątkowski

Kwestia przyjęcia sakramentów po rozwodzie wciąż budzi wiele pytań i kontrowersji. Ksiądz Sebastain Picur ma ponad 743 tys. obserwujących, a w swoich filmikach odpowiada na pytania wiernych i pokazuje swoje codziennie życie jako duchowny. Ksiądz służy w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie.

Jedna z obserwujących zapytała go o to, czy osoba po rozwodzie może przystąpić do komunii świętej. Odpowiedź duchownego była prosta – tak, może.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie wszyscy podzielają opinię księdza Picura.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz nie zgadza się z przyjmowaniem sakramentu komunii po rozwodzie. Duchowny również prowadzi konto na TikToku, na którym obserwuje go ponad 290 osób. Pół roku temu na jego profilu pojawił się filmik poruszający tę kwestię.

- Ja kiedyś byłam co niedziela w kościele, a teraz trochę jest inaczej. Niestety, jestem jakby wykluczona, bo mam ślub cywilny po rozwodzie - napisała jedna z internautek do księdza Jarosiewicza.

Zgodnie z pismem Świętym małżenstwo zawierane jest do śmierci. Nie ma możliwości unieważnienia sakramentu, dlatego rozwód traktowany jest jak grzech. Nie można w tej sytuacji przyjmować komunii, ponieważ należy odbyć pokutę.

Ksiądz Jarosiewicz przekonuje do uczestnictwa w mszy także bez przyjmowania eucharystii. - Zachęcam, żeby chodzić do kościoła, ponieważ są dwa ołtarze. Ołtarz eucharystii, ale i ołtarz słowa bożego - czytania, psalmy, kazania, homilie. I tu możemy się karmić, sakramentaliami też, wspólnotą, modlitwą - odpowiedział internautce.

Źródło: WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)