Trwa ładowanie...
dwp01wh

Komorowski: w opiece nad dziećmi ważne nie tylko pieniądze

Warto zastanowić się nie tylko nad pieniędzmi, ale i nad uproszczeniem przepisów, nad działaniami, które by upowszechniły dobre wzorce - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas debaty, poświęconej opiece i edukacji najmłodszych Polaków.

Share
dwp01wh

Prezydent razem z żoną Anną Komorowską uczestniczy w debacie "W trosce o Najmłodszych Obywateli RP - opieka i edukacja", odbywającej się w ramach Forum Debaty Publicznej "Solidarne społeczeństwo, bezpieczna rodzina".

- Warto zastanowić się nie tylko nad pieniędzmi, ale i nad uproszczeniem przepisów, nad działaniami, które by upowszechniły dobre wzorce. Bo przecież ustawa może pokazać cały szereg bardzo ciekawych rozwiązań, dobrych rozwiązań, wartych upowszechnienia, skopiowania ich albo rozbudowania - mówił prezydent.

Z kolei żona prezydenta Anna Komorowska podkreślała, że instytucjonalne wsparcie rodzicielstwa w opiece nad dzieckiem będzie miało mniejsze znaczenie, jeśli rodzice sami nie będą mieć świadomości, jak ważna jest sprawa wychowania dziecka. Zachęcała rodziców do szukania rozwiązań, dzielenia się doświadczeniem w wychowaniu dzieci i organizowania się w grupy tak, by mocniej mogli naciskać na parlament, rząd i samorządy.

dwp01wh

Podziel się opinią

Share
dwp01wh
dwp01wh
Więcej tematów