Trwa ładowanie...

Komornik z Działdowa wyszedł na wolność. Wiktor Chruściel liczy na sąd

Wraca głośna sprawa sprzedaży przez komornika majątku po zaniżonej cenie. Skazany na 2,5 roku więzienia Sebastian Sz. po 10 miesiącach w więzieniu wyszedł na wolność. Poszkodowany przedsiębiorca z Nidzicy ma nadzieję, że "sąd podtrzyma wyrok skazujący".

Komornik z Działdowa wyszedł na wolność. Wiktor Chruściel liczy na sądŹródło: PAP, fot: Tomasz Waszczuk
d4c8mgc

- 5 lat temu bank zażądał natychmiastowej spłaty kredytu. Wtedy wszedł komornik w asyście policji. Zabrał mi wszystko i sprzedał za grosze. Z przedsiębiorcy stałem się dziadem, mimo że miałem majątek o wiele większy niż dług – mówi "Faktowi" Wiktor Chruściel.

Jak podaje "Fakt", Sebastian Sz. po 10 miesiącach w więzieniu wyszedł na wolność. Jego obrońca złożył kasację wyroku, a Sąd Najwyższy nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. – Sąd Najwyższy uznał, że powstały błędy przy wyliczaniu szkód, jakie wyrządził komornik – wyjaśnia gazecie reprezentujący przedsiębiorcę mecenas Lech Obara.

Komornik Sebastian Sz. w kwietniu 2017 r. został prawomocnie skazany na 2,5 roku więzienia. Sąd wymierzył mu też grzywnę w wysokości 10 tys. zł oraz zobowiązał do naprawienia szkody i wypłacenia Wiktorowi Chruścielowi 190 tys. zł.

Zobacz także: Tadeusz Cymański: nie będzie sprawiedliwego świata. Nam chodzi o mniej niesprawiedliwości

Przypomnijmy, że komornik zajął kilka lat temu serwis samochodowy z kilkunastoma tysiącami opon, felg oraz autami i częściami do nich wartymi kilka milionów złotych. Początkowo wyceniono je na 400 tys. zł, a później na 109 tys. zł. Ponadto sprzęt zostały sprzedany z wolnej ręki, choć kodeks postępowania cywilnego wymaga przeprowadzenia publicznej licytacji.

"Fakt" dodaje, że Sebastian Sz. w ciągu 10 miesięcy w więzieniu dostał pracę w więziennej bibliotece oraz radiowęźle. Do tego, ukończył też kurs malarza tynkarza.

- Mam nadzieję, że sąd podtrzyma wyrok skazujący. Jak nie, oznacza to, że nie ma sprawiedliwości na tym świecie – stwierdza w rozmowie z gazetą Wiktor Chruściel.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d4c8mgc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c8mgc
Więcej tematów