Trwa ładowanie...

Komisja Europejska uruchomi przeciw Polsce kolejną procedurę ws. naruszenia prawa UE

KE wszczęła procedurę wobec Polski. Chodzi o naruszenie prawa UE. Jej finał może mieć miejsce w TSUE. Chodzi o zezwolenie Izbie Dyscyplinarnej SN na "dalsze podejmowanie decyzji w sprawach, które mają bezpośredni wpływ na sędziów".
Share
UE uruchomi przeciw Polsce kolejną procedurę. Chodzi o sądy
UE uruchomi przeciw Polsce kolejną procedurę. Chodzi o sądyŹródło: pixabay.com
d2c1nok

KE wszczęła procedurę w sprawie naruszenia przez Polskę prawa UE. Z oficjalngo komunikatu wynika, że procedura może znaleźć swój finał w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Komisja Europejska interweniuje w sprawie praworządności w Polsce

Z nieoficjalnych informacji wynika, że procedura ma dotyczyć uchylenia immunitetu sędziom Igorowi Tulei i Beacie Morawiec. Decyzję w tej sprawie podjęła Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego, która w myśl wcześniejszych postanowień TSUE nie jest sądem i nie ma takich uprawnień. Postępowanie KE miałoby zbadać, czy w tej sprawie nie doszło do naruszenia niezależności wymiaru sprawiedliwości.

d2c1nok

Bardzo ważny jest moment pojawienia się tej informacji. Unia Europejska jest obecnie areną negocjacji w sprawie budżetu wspólnotowego. KE chce uzależnienia wypłat z unijnej kasy od zasady praworządności, czemu sprzeciwiają się Polska i Węgry.

Miller: uczestnik seksafery to prawa ręka Orbana

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2c1nok

Podziel się opinią

Share
d2c1nok
d2c1nok
Więcej tematów