Trwa ładowanie...

Komisja Europejska przyjęła argumenty ws. wycinki? Możemy uniknąć kar

Komisja Europejska przyjęła wyjaśnienia Polski ws. wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej. Tym samym obecnie KE nie będzie występować do Trybunału Sprawiedliwości UE o nałożenie kar.

Share
Komisja Europejska przyjęła argumenty ws. wycinki? Możemy uniknąć kar
Źródło: East News, fot: Mariusz Grzelak
d1z9gfc

O stanowisku KE poinformowała PAP, powołując się na źródło w Brukseli. Agencja zaznacza, że Komisja nie podjęła formalnej decyzji. Na razie jest jednak zadowolona z działań Polski. - Nie idziemy do Trybunału (z wnioskami o kary - PAP). To dobry znak - stwierdził unijny urzędnik.

Jeśli wycinka zostanie wznowiona, KE będzie mogła złożyć wniosek o nałożenie kary.

d1z9gfc

Pod koniec stycznia minister środowiska Henryk Kowalczyk przyjechał do Białowieży by sprawdzić, czy postanowienia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (TSUE) są w puszczy realizowane. Pod koniec listopada ub. roku Trybunał zobowiązał Polskę do zaprzestania wycinki Puszczy Białowieskiej pod groźbą kary 100 tys. euro za każdy dzień wyrębu.

Zobacz także: Leszek Miller o Lechu Kaczyńskim: w kameralnym gronie sprawiał bardzo dobre wrażenie

- Sądzę, że wszystkie ustalenia i zalecenia TSUE, po zawieszeniu wszelkich prac gospodarki leśnej, za wyjątkiem tych polegających na zapewnieniu bezpieczeństwa, są wykonywane. Z czystym sumieniem mogę patrzeć w oczy zarówno komisarzowi, jak i rzecznikowi generalnemu Trybunału. Wszelkie zalecenia realizujemy - powiedział szef resortu środowiska.

Źródło: RMF FM

d1z9gfc

Podziel się opinią

Share
d1z9gfc
d1z9gfc
Więcej tematów