Trwa ładowanie...

Minister środowiska: powołam zespół ekspercki ds. Puszczy Białowieskiej

Henryk Kowalczyk ogłosił swoją decyzję podczas konferencji prasowej w Białowieży. Szef resortu środowiska dodał, że zależy mu, aby "nakreślić długofalowy plan" dla puszczy, w czym mają mu pomóc konsultacje z ekologami, leśnikami i lokalną społecznością.

Share
Minister środowiska: powołam zespół ekspercki ds. Puszczy Białowieskiej
Źródło: East News, fot: Reporter
d1j39c1

Minister Kowalczyk, jak tłumaczył, przybył do Białowieży, by sprawdzić, czy postanowienia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (TSUE) są w puszczy realizowane. Pod koniec listopada ub. roku TSUE zobowiązał Polskę do zaprzestania wycinki Puszczy Białowieskiej pod groźbą kary 100 tys. euro za każdy dzień wyrębu.

- Sądzę, że wszystkie ustalenia i zalecenia TSUE, po zawieszeniu wszelkich prac gospodarki leśnej za wyjątkiem tych polegających na zapewnieniu bezpieczeństwa są wykonywane. Z czystym sumieniem mogę patrzeć w oczy zarówno komisarzowi jak i rzecznikowi generalnemu TSUE, że wszelkie zalecenia realizujemy - powiedział szef resortu środowiska.

Henryk Kowalczyk poinformował również, że zamierza powołać zespół ekspertów, którzy wypracują plan ochrony dla puszczy. W jego skład mają wejść ekolodzy, leśnicy oraz przedstawiciele lokalnej społeczności. Jak powiedział minister środowiska, zadaniem zespołu będzie "zaprogramowanie przyszłości" Puszczy Białowieskiej, z uwzględnieniem wymogów prawa polskiego, europejskiego oraz UNESCO.

d1j39c1

Źródło: rmf24.pl

Zobacz też: Policja usunęła ekologów z budynku Lasów Państwowych

d1j39c1

Podziel się opinią

Share
d1j39c1
d1j39c1
Więcej tematów