Trwa ładowanie...

Dwie osoby za burtą. Kolizja statku i motorówki na Motławie

Dwie osoby wpadły do wody po kolizji statku i motorówki, do której doszło w niedzielę po południu na rzece Motławie w Gdańsku. Poszkodowanych podjęła z wody załoga innej jednostki.

Na Motławie w Gdańsku doszło do kolizji statku i motorówki. Zdjęcie poglądowe

Na Motławie w Gdańsku doszło do kolizji statku i motorówki. Zdjęcie poglądowe Źródło: East News, fot: Lukasz Szczepanski/REPORTER
d2zmbic
d2zmbic

Do wypadku doszło w niedzielę po godzinie około godziny 14. Służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o tym, że statek turystyczny Czarna Perła i motorówka zderzyły się na rzece Motławie, w okolicach Polskiego Haka.

- W wyniku zdarzenia dwie osoby znalazły się w wodzie. Jeszcze przed przybyciem naszych sił i środków osoby te zostały podjęte przez przepływającą obok jednostkę Małgorzata - powiedział PAP oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku mł. bryg. Jacek Jakóbczyk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wypadek w Błoniu. Ciężarówka potrąciła dwie nastolatki

Dodał, że poszkodowani, którzy byli przytomni, zostali przekazani pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

d2zmbic

- Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy PSP, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego - przekazał.

"Czarna Perła" nie ma szczęścia

To kolejna kolizja na Motławie z udziałem "Czarnej Perły". 14 lipca 2021 ten statek turystyczny zderzył się z pogłębiarką, także na wysokości Polskiego Haka. Na jednostce w momencie kolizji znajdowało się wówczas 112 pasażerów oraz załoga. Ogólnych obrażeń doznało wtedy łącznie siedem osób, wśród nich jest jedno dziecko.

Jeszcze w dniu zderzenia policja wykazała, że sternik oraz mechanik Czarnej Perły mieli ok. 0,4 promila alkoholu. Miejski portal gdansk.pl podał, że obaj zostali zwolnieni z pracy.

d2zmbic
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2zmbic
Więcej tematów