Trwa ładowanie...
d1uy2js

Kolizja dwóch pociągów w Pomorskiem. Ewakuowano 130 pasażerów

W rejonie Smętowa Granicznego (województwo pomorskie) w pobliżu Grudziądza doszło do kolizji dwóch pociągów, osobowego i towarowego. Około 20 osób zostało lekko rannych w kolizji, w tym czworo dzieci - poinformowała późnym wieczorem rzeczniczka wojewody pomorskiego Małgorzata Sworobowicz. Nie ma ofiar śmiertelnych. 130 pasażerów pociągu osobowego zostało ewakuowanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolizja dwóch pociągów w Pomorskiem. Ewakuowano 130 pasażerów
(PAP/EPA)
d1uy2js

Do zdarzenia doszło o godzinie 21:55. Na stacji Smętowo wykoleił się pociąg relacji Gdynia Główna - Bielsko Biała/Zakopane. St. bryd. Piotr Socha z pomorskiej Straży Pożarnej poinformował, że z pociągu osobowego zostało ewakuowanych 130 pasażerów. Trwa udzielanie im pomocy. Powiedział, że nie ma informacji, aby byli "ciężko ranni".

20 osób zostało rannych, w tym czworo dzieci. Ich obrażenia są lekkie. Do akcji ratowniczej wysłano 9 karetek pogotowia i 18 zastępów straży pożarnej. Wezwano także śmigłowiec ratownictwa medycznego.

PKP organizuje pomoc dla pozostałych pasażerów. Nie wiadomo czy osoby te będą nocowały w okolicy miejsca wypadku czy też autobusem pojadą w dalszą trasę. Organizowana jest komunikacja zastępcza. W tej chwili ewakuowani pasażerowie mogą korzystać ze schronienia w urzędzie gminy, otworzono również świetlicę wiejską i bar, a w niedługim czasie ma być także czynny pobliski sklep spożywczy.

Wójt gminy Smętowo Graniczne Anita Galant powiedziała, że jest w stałym kontakcie ze sztabem zarządzania kryzysowego starostwa powiatowego i województwa. Na miejscu zdarzenia jest wojewoda pomorski, Dariusz Drelich, który koordynuje pracę służb i Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Trasa kolejowa biegnąca przez Tczew i Bydgoszcz jest zablokowana. Coraz więcej pociągów ma opóźnienia. PKP Stoczniowiec jadący z Katowic do Gdyni spóźniony jest już ponad godzinę. Z relacji przestawiciela straży pożarnej z Gdańska na antenie TVP Info wynika, że z torów wypadła lokomotywa i siedem z 11 wagonów, ale nie przewróciły się.

d1uy2js

Zobacz także materiał o tym, jak pociągi, które jechały w przeciwnym kierunku, znalazły się na jednym torze:

d1uy2js

Podziel się opinią

Share
d1uy2js
d1uy2js
Więcej tematów