Trwa ładowanie...
d15lf83

Kolejny zamach bombowy w Tel Awiwie

Izraelscy policjanci zabezpieczają miejsce wybuchu bomby przed klubem nocnym Studi 49 w Tel Awiwie (PAP/EPA-Yedioth Aharonoth) Związane z arafatowską organizacją al-Fatah ugrupowanie o nazwie Brygady Męczenników al-Aksy przyznało się do nocnej próby zamachu w Tel Awiwie.
Share
d15lf83

W przeprowadzonym w piątek nad ranem zamachu bombowym, którego celem miał być zatłoczony nocny klub, rannych zostało pięciu przypadkowych przechodniów; zginął natomiast palestyński samobójca.

W oświadczeniu, opublikowanym w Bejrucie, Brygady poinformowały o zamachu, przeprowadzonym w samym centrum Tel Awiwu przez bohaterskiego męczennika, który poświęcił swe cenne ciało, powodując straty w szeregach wroga.

W oświadczeniu, cytowanym przez Reutera, podkreślono także, iż samobójcze zamachy stanowią jedyną dostępną broń Palestyńczyków w ich walce o niepodległą Palestynę. Brygady Męczenników al-Aksy - podano w oświadczeniu - będą stosować taką strategię do czasu ostatecznego zwycięstwa.

d15lf83

Palestyńczyk-samobójca usiłował podjechać samochodem przed wejście do nocnego klubu pod Tel Awiwem. Nie zareagował na polecenie wycofania się i gdy próbował staranować samochodem drzwi klubu, zginął zastrzelony przez strażnika.

Okazało się, że pod ubraniem miał ukrytą bombę - inne źródła mówią natomiast, że materiały wybuchowe znajdowały się w samochodzie. W eksplozji ładunku rannych zostało - według ostatnich danych - pięciu przechodniów. Wydarzenie to spowodowało panikę wśród uczestników zabawy w klubie, odwiedzanym głównie przez izraelską młodzież.

Zamach w Tel Awiwie był trzecią samobójczą akcją palestyńską w ciągu ostatnich czterech dni. Akty te mają zapewne stanowić odpowiedź na zabicie przez Izraelczyków w środę w Nablusie jednego z przywódców Brygad Męczenników al-Aksy, związanych z al-Fatah Arafata.

W piątek dwie główne radykalne organizacje palestyńskie - Hamas i Hezbollah potwierdziły, że nadal stosować będą zamachy samobójcze jako sprawdzoną w działaniu, skuteczną metodę walki z Izraelem. (jask)

d15lf83

Podziel się opinią

Share
d15lf83
d15lf83
Więcej tematów