Trwa ładowanie...

Kolejny transfer do PiS? Jest komentarz posła

Opinię publiczną zelektryzowała informacja, jakoby partia Jarosława Kaczyńskiego miała zyskać w Sejmie kolejnych trzech posłów. Chodzi o członków koła Wolni i Solidarni z jego przewodniczącym, Kornelem Morawieckim, na czele. Oto, jak poseł zareagował na medialne spekulacje.

Share
Kolejny transfer do PiS? Jest komentarz posła
Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d112o7i

O tym, że Wolni i Solidarni mają dołączyć do obozu Zjednoczonej Prawicy poinformował portal wSensie.pl. Postawił on tezę, że syn przewodniczącego koła wicepremier Mateusz Morawiecki chce wzmocnić się politycznie, aby rywalizować skutecznie ze środowiskiem Zbigniewa Ziobry. Trzonem "ekipy" miałoby się stać właśnie ugrupowanie jego ojca.

W rozmowie z "Super Expressem" Kornel Morawiecki zapewnił jednak, że nigdzie się nie wybiera. - Nic o tym nie wiem, żeby był planowany jakiś transfer. Rozumiem, że spekulacje mogą być różne. My jednak nie planujemy na razie takiego ruchu i skupiamy się na pracy wewnątrz naszego koła - stwierdził.

d112o7i

Oprócz Kornela Morawieckiego do Wolnych i Solidarnych należą Ireneusz Zyska i Małgorzata Zwiercan. Właśnie ujmując się za ukaraną za głosowanie na dwie ręce posłanką Morawiecki odszedł w maju 2016 roku z klubu Kukiz'15.

Przetasowania w PiS

Na przestrzeni kilku tygodni również w PiS doszło do przetasowań. Pod koniec września partię zasiliły dwie posłanki: Anna Siarkowska i Małgorzata Janowska, które opuściły koło Republikanów. Wyłamała się tylko Magdalena Błeńska, która w rozmowie z nami odsłaniała kulisy transferu.

W ubiegłym tygodniu prezydium klubu zarekomendowało z kolei wyrzucenie z klubu parlamentarnego najmłodszego posła w Sejmie, Łukasza Rzepeckiego. Powód? Zagłosował "za" uchyleniem immunitetu swojemu partyjnemu koledze, Dominikowi Tarczyńskiemu.

Zobacz, jakawieszony poseł PiS "pocałował klamkę" w siedzibie partii:

d112o7i

Podziel się opinią

Share
d112o7i
d112o7i
Więcej tematów